REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

BMW seria 3 E46: demontaż pompy paliwa

Robert Kuśpiel
BMW seria 3 E46 demontaż pompy paliwa
BMW seria 3 E46 demontaż pompy paliwa

REKLAMA

REKLAMA

Wymontowanie pompy paliwa w BMW E46 nie jest trudną czynnością jeśli znamy poszczególne kroki. W poradniku tym pokażemy jak samemu zdemontować pompę paliwa w BMW serii 3 E46.

Wykonując demontaż pompy wyjmiemy od razu czujnik poziomu paliwa. Znajduje się on w każdej z dwóch przegród zbiornika paliwa. Stojąc przodem do kierunku jazdy ustalamy położenie wszystkich elementów, które mamy zamiar zdemontować. Zbiornik składa się z lewej i prawej komory. W każdej z nich znajduje się czujnik. Natomiast pompa paliwa umiejscowiona jest po prawej stronie. Chcąc ją wyjąć najpierw musimy wyjąć czujnik.

REKLAMA

Zanim zaczniemy pracę musimy opróżnić bak. Nie robimy tego do końca aż stanie samochód. Zostawiamy minimalną ilość. Pracę przeprowadzamy w pomieszczeniu zapewniającym dobrą wentylację. Nie można wykonywać takich czynności w miejscach gdzie jest źródło ognia. W takiej sytuacji może dojść do niekontrolowanego wybuchu. Pierwszy krok jaki musimy wykonać to odpięcie ujemnej klemy akumulatora. Znajduje się on w bagażniku lub pod przednią maską, wszystko zależy od wersji.

Zobacz też: BMW seria 3 E46: kontrola skrzyni biegów

REKLAMA

Teraz musimy wymontować tylne siedzenie. W tym celu łapiemy oburącz za siedzisko i wyjmujemy je z zawiasów. Odchylamy je spod oparcie i przekładamy pasy bezpieczeństwa. W tym momencie możemy wyjąć siedzisko z samochodu. W przypadku oparcia pociągamy je do przodu i wysuwamy z mocowań. Teraz wyjmujemy gumowe zaślepki z lewej i prawej strony. Znajdują się one w miejscu gdzie było siedzenie.

Zaczynamy od prawej komory gdzie jest pompa paliwa. Odkręcamy i wyjmujemy widoczną pokrywę. Będziemy tam widzieć złącze, które należy wypiąć. W tym celu ściskamy zatrzaski mocujące i wyjmujemy złącze. Zdejmujemy opaski zaciskowe z przewodów paliwa i odłączamy je od czujnika poziomu paliwa. Warto mieć przy sobie czystą szmatę. Cały układ jest pod ciśnieniem i istnieje duże prawdopodobieństwo niekontrolowanego wycieku.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Teraz odkręcamy nakrętkę, pod którą znajduje się czujnik paliwa. Jest ona duża, więc łatwo ją zauważyć. W serwisach stosuje się do tego specjalny przyrząd, my posłużymy się zwyczajnym śrubokrętem. Podnosimy czujnik poziomu paliwa i odchylamy go w boku. Dzięki temu można go wyjąć, na końcu wycieramy paliwo, które wyciekło. Po zdemontowaniu czujnika możemy wyjąć pompę paliwa.

Zobacz też: BMW seria 3 E46: wymiana płynu hamulcowego

W przypadku lewego czujnika sposób postępowania jest identyczny. Na końcu musimy tylko wyjąć zabezpieczenie i odpiąć przewód wyrównawczy zbiornika. Jeżeli wycieka paliwo to podkładamy szmatkę. Montaż przeprowadzamy w odwrotnej kolejności.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

REKLAMA

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

Wielkie zmiany dla kierowców w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim. Obejmą m.in. DTŚ

Rząd szykuje wielkie zmiany dla kierowców. Wyznaczył odcinki dróg w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, które stracą status dróg krajowych. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., obejmuje m.in. legendarną Drogową Trasę Średnicową. Szlaki te wyjdą spod zarządu GDDKiA. Co to oznacza?

REKLAMA

Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon używanych w Kleszczelach. Ten każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag. Technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.

1,4 mld zł na autobusy z KPO. Nowy nabór dofinansuje nie tylko zakup autobusów elektrycznych

Ministerstwo infrastruktury ogłasza drugi nabór w konkursie autobusowym. Dostępna jest pula 1 403,5 mln zł. Za tą kwotę z KPO ma zostać sfinansowany zakup 372 autobusów. I nie muszą być one zeroemisyjne.

REKLAMA