| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Napęd > Nissan Almera N15 1.4 i 1.6: wymiana uszczelki pokrywy zaworowej

Nissan Almera N15 1.4 i 1.6: wymiana uszczelki pokrywy zaworowej

Ubytki stanu oleju mogą wynikać z bardziej prozaicznych dysfunkcji niż zużycie pierścieni tłokowych czy uszczelniaczy zaworowych. Warto dokładnie obejrzeć nasz silnik i zlokalizować prawdziwą przyczynę strat oleju, zanim podejmiemy pochopną decyzję o remoncie silnika.

Zanim przystąpimy do pracy, warto zaopatrzyć się w zestaw kluczy nasadowych z grzechotką, kombinerki, śrubokręt płaski, nową uszczelkę oraz specjalny sylikon uszczelniający.

Zobacz również: Jak sprawdzić przewody układu chłodniczego?

Demontaż zaczynamy od zdjęcia przewodów zapłonowych ze świec. Następnie korzystając z kombinerek zsuwamy opaskę zaciskową z węża odmy i zdejmujemy wężyk. Wokół pokrywy zaworowej mamy rozmieszczone 10 śrub, które należy odkręcić zaczynając od dowolnie skrajnie położonej śruby w narożniku kierując się po przekątnej do środka. Pozostało nam zdjąć pokrywę zaworów. Pomocny tutaj będzie płaski śrubokręt, którym delikatnie podważymy pokrywę. Z głowicy oraz pokrywy usuwamy starą uszczelkę i odtłuszczamy obie powierzchnię styku. 

Zobacz również: Jak odpowietrzyć układ chłodzenia?

Nakładamy silikon w miejsca w głowicy, w których uszczelka posiada charakterystyczne półokręgi. Nie zapominamy wymienić okrągłych uszczelek znajdujących się wokół otworów na świece. Układamy uszczelkę w kanaliku głowicy, po czym nakładamy pokrywę. Przykręcamy pokrywę w odwrotnej kolejności - zaczynamy od środka i kierujemy się na zewnątrz. Po przykręcaniu śrub zakładamy przewód odmy oraz przewody zapłonowe na swoich miejscach. Po skończonej pracy uruchamiamy silnik i upewniamy się czy nie ma żadnych wycieków, dopiero po sprawdzeniu możemy udać się w drogę.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Russell Bedford Poland Sp. z o.o.

Grupa doradcza Russell Bedford jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych firm doradczych Russell Bedford International, zrzeszających prawników, audytorów, doradców podatkowych, księgowych, finansistów oraz doradców biznesowych. Russell Bedford doradza klientom w ponad 90 krajach na całym świecie. Grupa posiada ponad 290 biur i zatrudnia ok. 7.000 profesjonalnych doradców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »