| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Karoseria i nadwozie > Uszkodzenie szyby w trasie - co robić?

Uszkodzenie szyby w trasie - co robić?

Co zrobić w przypadku, gdy podczas podróży dojdzie do uszkodzenia przedniej szyby w samochodzie? Są aplikacje, które m.in. ułatwią ocenę, czy defekt będzie się powiększał.

Ekspert NordGlass zwraca również uwagę, że nie zawsze przyczyną uszkodzeń szyb są przypadkowo lecące spod kół kamienie. „Czasami możemy wskazać konkretnego sprawcę wypadku. Ma to miejsce na przykład w sytuacji, gdy z jadącego przed nami samochodu spadną elementy nieprawidłowo zabezpieczonego ładunku. W takiej sytuacji najlepiej jest spisać z winowajcą protokół powypadkowy, którego wzór, łatwy do znalezienia w Internecie, warto mieć zawsze w schowku samochodowym. Gdy nie jest to możliwe, spróbujmy przynajmniej zapisać numery rejestracyjne sprawcy. Będzie to miało duże znaczenie przy ubieganiu się o ewentualne odszkodowanie. Jeśli zajdzie taka potrzeba można oczywiście wezwać na miejsce zdarzenia policję, dzwoniąc pod europejski numer alarmowy 112 albo wciąż popularny 997. Pamiętajmy jednak, że numer 997 będzie obsługiwany tylko do czerwca 2015 roku.” – podpowiada ekspert z firmy NordGlass.

Zobacz też: Naprawa samochodu na własną rękę, czy z ubezpieczenia?

Aplikacja ułatwi naprawę szyby

„Poważnie uszkodzona szyba, która uniemożliwia kontynuowanie podróży, powinna zostać jak najszybciej wymieniona. Kolejnym krokiem będzie więc wezwanie odpowiednio wyposażonej pomocy drogowej, która przetransportuje samochód do warsztatu. Dobrze jest więc mieć w portfelu wizytówkę z całodobowym kontaktem do takiej firmy.” – wskazuje ekspert NordGlass. Warto pamiętać, że dzięki wspomnianej mobilnej aplikacji można przy pomocy telefonu łatwo ustalić adres najbliższego wyspecjalizowanego serwisu NordGlass, w którym będzie można szybko i w korzystnej cenie wymienić lub naprawić szybę czołową.

Jeśli wiemy już, jak ocenić uszkodzenie szyby i jakie kroki podjąć w razie wypadku, warto zastanowić się nad skutkami finansowymi awarii. „Aby zminimalizować koszty ewentualnego serwisowania szyby, a także transportu przez pomoc drogową, można pomyśleć o wcześniejszym wykupieniu ubezpieczenia typu assistance. Wielu ubezpieczycieli umożliwia swoim klientom bezgotówkowe naprawy w profesjonalnych warsztatach.” – mówi ekspert firmy NordGlass. Zwraca też uwagę na to, że nawet w przypadku, gdy takiego ubezpieczenia nie posiadamy, nie warto szukać oszczędności. „Rzetelne wykonanie naprawy lub wymiany szyby wymaga odpowiedniej wiedzy, doświadczenia oraz dysponowania najwyższej jakości technologią. Pamiętajmy więc, że serwisowanie tak newralgicznych elementów konstrukcji samochodu poza wyspecjalizowanymi warsztatami wiąże się niestety z dość dużym ryzykiem.” – Grzegorz Wroński.

Źródło: Materiały prasowe NordGlass

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

24ivalue.pl - to firma udostępniająca w Polsce system ekspercki 24ivalue

Jest to pierwszy tego rodzaju system w Polsce i na Świecie, który kompleksowo obejmuje trudne obszary księgowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK