| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Karoseria i nadwozie > Rozwarstwienie przedniej szyby - jak naprawić?

Rozwarstwienie przedniej szyby - jak naprawić?

Delaminacja przedniej szyby, czyli jej rozwarstwienie to usterka, która powstaje zazwyczaj na skutek niewłaściwego zamontowania szyby czołowej w nadwoziu pojazdu.

Przednia szyba - element newralgiczny

Przednia szyba to newralgiczny element każdego samochodu. Mało kierowców zdaje sobie sprawę z tego, że element odpowiada za ok. 30% sztywności nadwozia. Szyba czołowa podczas codziennej eksploatacji pracuje we wręcz ekstremalnych warunkach. Z jednej strony wytrzymuje naprężenia nadwozia występujące podczas jazdy, z drugiej wytrzymuje ekstremalne warunki temperaturowe - ciepły nawiew z wewnątrz i lodowate powietrze z zewnątrz. Okazuje się, że także środki chemiczne, które używamy do mycia samochodu mają wpływ na wytrzymałość czołowej szyby.

Zobacz też: Kiedy można naprawić pękniętą szybę?

75,60 złCitroen Berlingo Peugeot Partner. Obsługa i naprawa

Rozwarstwienie przedniej szyby

Do najczęstszych uszkodzeń przedniej szyby należą popularne "pajączki", czyli odpryski, które są efektem uderzenia kamienia, który wyleciał spod kół jadącego przed nami pojazdu. Tego typu odpryski da się naprawić szybko i tanio, udając się do jednego z profesjonalnych warsztatów zajmujących się szybami samochodowymi.

Niestety w wielu używanych pojazdach dochodzi także do innego typu usterki, której usunięcie nierzadko jest równoznaczne z wymianą szyby na nową. Chodzi o rozwarstwienie, inaczej zwane delaminacją. Jest to utrata spójności pomiędzy poszczególnymi warstwami składowymi szyby. Prowadzi do znacznego osłabienia odporności i do pogorszenia przejrzystości okna czołowego. Jest to usterka typowa dla samochodów, które nie zostały z należytą dokładnością naprawione po kolizji.

Zobacz też: Porysowana szyba – polerować czy wymienić?

W przypadku zauważenia tego typu usterki warto niezwłocznie udać się do renomowanego warsztatu naprawiającego szyby samochodowe. W przeciwnym razie uszkodzenie może się powiększyć do takich rozmiarów, że szyba nie będzie kwalifikowała się do naprawy.

Źródło: Materiały prasowe NordGlass

avatar

2014-07-10 09:02 Zgłoś

Również mam miłe doświadczenia z tym serwisem. Wprawdzie naprawiałam szybę 3 tygodnie temu, więc niedawno, ale nic się nie dzieje, a samo wykonanie naprawy oceniam super. Praktycznie nie ma śladu. Ceny przystępne, więc i to na plus :))

avatar

2014-07-04 09:19 Zgłoś

Miałam ten problem i skorzystałam z usług serwisu NordGlass. Chociaż zakładałam, że wymiana będzie konieczna, to na miejscu panowie dokonali oceny czy szyby nie da się zakwalifikować do naprawy (odpowiednia wielkość, odległość od krawędzi, etc.) i faktycznie, na tym stanęło. Bardzo pomocni, fachowi i profesjonalni, bo wykonali taką usługę, jaką warto było przeprowadzić. Gorąco polecam.

HITY INFORU

TERMINARZ

LIP31
TydzieńPWŚCPSN
2730123456
2878910111213
2914151617181920
3021222324252627
3128293031010203

Ostatnio na forum

zobacz więcej »

Narzędzia przedsiębiorcy

Eksperci infor.pl

Krystyna Jolanta Ptasińska

Doradca podatkowy, prawnik. Prowadzi kancelarię podatkową.

Zostań ekspertem Infor.pl »