REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Co zrobić, gdy drzwi się ciężko zamykają?

Jakubowski Ryszard
Ciężkie otwieranie drzwi
Ciężkie otwieranie drzwi
kicherer.net

REKLAMA

REKLAMA

Przyczyn utrudnionego zamykania drzwi w samochodzie może być kilka. Oto opis kilku z nich oraz porada, jak samemu pozbyć się tego problemu.

Jeżeli samochód jest stary, po naprawach blacharskich, to wina może leżeć po stronie niechlujnego blacharza, który nie dopasował dobrze wszystkich elementów karoserii. W takim wypadku z usterką praktycznie nie można nic poradzić.

REKLAMA

Jednak najczęstszą przyczyną, powodującą, że drzwi nie chcą się domknąć bez użycia sporej siły, są uszkodzenia zamka lub zaczepu zamknięcia drzwi. W niektórych typach samochodów zaczep drzwi nie jest na stałe połączony z karoserią. Można go wówczas odpowiednio wyregulować i dopasować do położenia zamka.

Zobacz też: Zepsuty zamek, co robić?

Luzując wkręty i śruby mocujące zamek oraz zaczep, należy mieć z wyczucie, gdyż często elementy gwintowane, nakrętki itp. nie są przyspawane do drzwi czy karoserii. Po usunięciu wkrętu taki detal spada i wówczas jedynym sposobem odzyskania go jest czasochłonny demontaż odpowiedniego elementu tapicerki.

Zobacz też: Jak naprawić cieknące uszczelki szyb i szyberdachu?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

W niektórych typach samochodów uszczelki drzwiowe są profilami zamkniętymi i wówczas zamknięte w nich powietrze powoduje, że działają one jak sprężyny, nie pozwalając na łagodne, delikatne zatrzaśnięcie drzwi. Można wówczas w takiej uszczelce wykonać kilka niewielkich otworów odpowietrzających, np. rozgrzaną do czerwoności grubą igłą, lub odszukać i udrożnić te już istniejące.

Przyczyną utrudnionego zamykania się drzwi może być brud, gromadzący się wewnątrz zamka, albo korozja. Nie można ich usunąć bez zdjęcia tapicerki z drzwi i wyjęcia zamka. Doraźnie można próbować wypłukać z zamka brud i stary skawalony smar przy pomocy preparatów w aerozolach do mycia, takich jak WD-40 lub podobne, wtryskując je do zamka przez nieszczelności w pobliżu zaczepu o kształcie gwiazdki. Dobrym, choć także doraźnym, rozwiązaniem jest wstrzyknięcie do wnętrza zamka niewielkiej ilości (2-3 cm sześcienne) aptecznego oleju parafinowego przy pomocy strzykawki z cienką igłą. Nie przesadzać z ilością smaru – grozi pobrudzeniem ubrania!

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(1)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • Bazyl1453
    2023-12-29 23:36:45
    Najlepiej przeprowadzić
    0
QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zagraniczny kierowca taxi w Polsce. Wiecie, że ponad połowa posiada wyższe wykształcenie?

Zagraniczni kierowcy taxi w Polsce stali się standardem. Za kierownicami zasiadają głównie Ukraińcy, Białorusini i Gruzini. Aby ich poznać, FreeNow przeprowadziło badanie ankietowe wśród 1500. z nich.

Ile zarabiają kierowcy zawodowi w Polsce?

Dziś porozmawiamy o kierowcy samochodu ciężarowego lub autobusu w Polsce. Ile zarabiają? Oraz jak ich zarobki rosły na przestrzeni ostatnich lat?

AFIR już obowiązuje. I stanowi potężne wyzwanie. Całe szczęście nie dla kierowców

AFIR brzmi groźnie. Czy jednak kierowcy w Polsce mają się czego bać? Oni tak właściwie nie. Nowe rozporządzenie stanowi wyzwanie, ale dla operatorów pracujących na rynku elektromobilności. Stawia ambitne cele.

Dziś wielka akcja policji "Pomiar prędkości". Na drogi ruszy cały sprzęt pomiarowy. Noga z gazu!

Policja będzie dziś prowadzić wielką akcję "Pomiar prędkości". Na drogach pojawi się praktycznie cały dostępny sprzęt. Widać będzie mierniki stacjonarne, nieoznakowane i oznakowane radiowozy, a do tego będą prowadzone kaskadowe pomiary prędkości.

REKLAMA

Im więcej samochodów elektrycznych w Polsce, tym więcej musi być stacji ładowania – nowe prawo już działa

Unia Europejska już dawno uznała, że główną barierą pożądanego tempa przyrostu samochodów elektrycznych jest gęstość stacji ładowania. W przeciwieństwie do konwencjonalnych pojazdów, dla których stacje paliw budowane są już od ponad stulecia, stacje obsługi dla elektryków trzeba zbudować błyskawicznie.

Stacje ładowania elektryków (min. 400 kW) co 60 km do 2025 roku. Przepisy AFIR już weszły w życie - czy dadzą spodziewane efekty?

W sobotę 13 kwietnia 2024 r. weszło w życie unijne rozporządzenie ws. rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych (AFIR), które nakłada na państwa członkowskie obowiązek rozbudowy sieci ładowania pojazdów elektrycznych. Nowe regulacje stawiają ambitne cele przed Polską i pozostałymi krajami UE oraz stanowią istotny krok w rozwoju zeroemisyjnego transportu. Aby dostosować się do nowych przepisów, działania Polski powinny być skoncentrowane na współpracy interesariuszy w taki sposób, aby zwiększać liczbę stacji ładowania o odpowiedniej mocy i zapewniać im szybkie przyłącze do sieci. 

Ile kosztuje hybrydowa Dacia Jogger? Rumuńska nowość w polskich salonach

Rumuńska marka stawia na technologię. To widać nie tylko po nowym Dusterze, ale i starszych modelach. Przykład? W Polsce debiutuje właśnie Dacia Jogger Hybrid 140. Ile kosztuje ta mocno rodzinna hybryda?

Ten samochód jest wart 6,3 mln, ale... sztuk! On też był jednym z pionierów rynku SUV-ów

Poprzednika zaprojektował sam Giorgetto Giugiaro. Twórcy Golfa II nie mieli zatem łatwego zadania. Historia pokazuje jednak, że wywiązali się z niego w stu procentach. Bo drugi etap ewolucji był ważnym elementem legendy kompaktowego Volkswagena.

REKLAMA

Nowe paliwo pojawi się w Polsce. Wielka zmiana na stacjach benzynowych od 1 maja

Już 1 maja na polskich stacjach paliw pojawi się kolejna rewolucja. Z dystrybutorów zacznie płynąć nowe paliwo. Nowe, czyli tak właściwie to jakie? I czy ma to coś wspólnego np. z wycofywaniem się z E10? Sprawdźmy.

Test: Nissan X-Trail 1.5 VC-T MHEV. To niby tylko zwykły, benzynowy X-Trail. Jednak zwykły nie jest

To miał być zwykły X-Trail, ale mimo wszystko taki zwykły nie jest. Bo standardowy benzyniak moim zdaniem stanowi soczewkę. Soczewkę, która uwydatnia tylko zalety tego SUV-a. Przy tym teście warto jednak zadać pewne pytanie. Czy rodzinny Nissan nie jest trochę zbyt drogi?

REKLAMA