| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Drobne naprawy > Nissan Almera N16: wymiana pompy paliwa

Nissan Almera N16: wymiana pompy paliwa

Pompa paliwa jest jednym z elementów układu paliwowego. Zapewnia paliwo niezbędne do pracy silnika. Wymiana pompy, przy odpowiednim przygotowaniu, jest niezwykle prosta.

Do wymiany pompy paliwa będziemy potrzebować:
- śrubokręt
- „grzechotkę” z kluczami nasadowymi
- kombinerki

Zobacz również: Jak samemu wymienić tłumik?

Pompa paliwa znajduje się na wysokości tylnej kanapy. Pracę rozpoczynamy od jej demontażu. Zwalniamy górne zatrzaski od oparcia tylnych siedzeń, tak jakbyśmy kładli kanapę. Następnie zwalniamy dwie zawleczki znajdujące się u podstawy kanapy. Możemy teraz wyjąć całe siedzenie. Pod nim na samym środku znajdziemy trójkątną pokrywkę. Po jej odkręceniu ukaże nam się szczyt obudowy pompy – w nim jest zainstalowana pompa paliwa.

Na szczycie obudowy znajdziemy kostkę elektryczną oraz dwa przewody paliwowe – zasilający i powrotny. W przewodzie zasilającym nadal istnieje paliwo pod ciśnieniem. Dlatego w tym momencie należy odpiąć kostkę elektryczną pompy i uruchomić silnik, aż do ustania działania silnika. W ten sposób pozbędziemy się nadmiaru benzyny znajdującej się w układzie paliwowym. Następnie należy odłączyć akumulator – zapobiegnie to ewentualnemu zwarciu, które może spowodować pożar. 

Zobacz również: Jak zabezpieczyć tłumik przed korozją?

Po odpięciu przewodów odkręcamy pierścień kontrujący obudowę pompy (tzw. koszyk) i wyjmujemy ją z baku. Po usunięciu starej pompy i założeniu nowej, czynności wyżej wymienione wykonujemy w kolejności odwrotnej. Nissan Almera po faceliftingu (od 2003 roku produkcji) posiada filtr paliwa zintegrowany z pompą i brak jest przewodu powrotnego paliwa. Należy pamiętać, aby filtr podczas wymiany pompy bezwzględnie wymienić lub o ile istnieje możliwość wyczyścić go .

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Artur Przyszło

Specjalista z dziedziny rachunkowości budżetowej. Absolwent studiów doktoranckich Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Pracował w jednym z głównych urzędów centralnych w departamencie nadzoru i kontroli. Czynny zawodowo główny księgowy w państwowej jednostce budżetowej. Wykładowca akademicki i doświadczony trener szkoleń z zakresu tematyki szeroko rozumianych finansów publicznych i rachunkowości budżetowej. Ponadto realizuje projekty szkoleniowe i doradcze w sferze przedsiębiorstw w zakresie Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej oraz Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Przeprowadza zleconą kontrolę jednostek sektora finansów publicznych w zakresie prawidłowości ich funkcjonowania pod względem wprowadzonych procedur kontroli zarządczej, polityki rachunkowości, a także prawidłowego ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych w księgach rachunkowych. Posiada certyfikat Ministra Finansów uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Autor artykułów w prasie branżowej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK