| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Drobne naprawy > Opel Omega B: czyszczenie nagrzewnicy

Opel Omega B: czyszczenie nagrzewnicy

Czyszczenie nagrzewnicy, zazwyczaj łączy się z jej demontażem. My jednak przeprowadzimy proces jej czyszczenia bez demontażu z samochodu.

Powodem, dla którego czyścimy nagrzewnicę jest brak ciepłego powietrza z nawiewów. Objaw ten, występuje najczęściej po wymianie płynu i odpowietrzeniu całego układu. Ciepłe powietrze występuje tylko w chwili przełączenia z zimnego powietrza na gorące.
Do naszej pracy będzie nam potrzebny płyn do czyszczenia układu chłodzącego. Może być dowolnej firmy, nie ma konkretnych wymogów.

Zobacz również: Jak usunąć przyczyny niewłaściwej temperatury pracy silnika?

Rozgrzewamy silnik samochodu i spuszczamy cały płyn z układu chłodzenia. Należy również pamiętać o spuszczeniu płynu z nagrzewnicy. W tym celu wystarczy odpiąć przewody od nagrzewnicy. Przewody te, znajdują się pod zbiorniczkiem wyrównawczym. Dokładnie je czyścimy, najlepiej sprężonym powietrzem. Następnie płuczemy i nalewamy zakupiony wcześniej płyn czyszczący.
Różnicę uzupełniamy wodą. Odpalamy samochód i czekamy aż osiągnie 95 stopni.

Pamiętaj, żeby ustawić ogrzewanie na max.

Teraz spuszczamy cały płyn, odpalamy silnik i płuczemy układ wodą. Najlepiej włożyć wąż z wodą. Ponownie rozłączamy przewody od nagrzewnicy i za pomocą sprężonego powietrza ponownie czyścimy przewody i cały układ.
Montujemy wszystko w odwrotnej kolejności, nie zapominając od odpowietrzeniu układu.

Zobacz również: Jak wymienić termostat w silniku Opla?

Zalewamy płynem cały układ nie zakręcamy korka i odpalamy układ. Czekamy do momentu, aż załączy się wiatrak i zakręcamy korek. Tak przebiega proces odpowietrzania.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Nowicki

Członek Zarządu Sembox Sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »