| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Drobne naprawy > Jak zdemontować zbiornik paliwa w Fordzie Escorcie?

Jak zdemontować zbiornik paliwa w Fordzie Escorcie?


Najczęstszym powodem demontażu zbiornika paliwa jest konieczność wymiany pompy paliwa, lub też wymiana uszkodzonego zbiornika. W artykule tym, pokażemy jak wymienić zbiornik paliwa w Escorcie.

Na początku trzeba zaznaczyć, że do tej naprawy będzie nam potrzebny kanał. Niestety nie da rady tego zrobić na podnośniku. Sam demontaż wymaga od nas pewnych zdolności manualnych.

Zaczynamy od wypięcia wszystkich przewodów, które są przymocowane do zbiornika. Kolejnym krokiem, jest wykręcenie czterech śrub trzymających zbiornik. Dwie z nich są na specjalnych gumach. Trzeba pamiętać o podłożeniu np. deski pod bak, aby nie opadł samoistnie podczas wykręcania. Zazwyczaj jest tak, że pomimo wykręcenia śrub, musimy się trochę pomęczyć zanim wyjmiemy bak.

Zobacz również: Jak uszczelniać przewody paliwowe?

Kiedy opuścimy zbiornik, możemy przejść do odłączenia dwóch przewodów. Zaczynamy od zwrotnego, odkręcamy opaskę zaciskową i go wyjmujemy. Następnie wyjmujemy przewód wlewu paliwa, który jest wciśnięty w gumową uszczelkę. W tym momencie odpompowujemy paliwo z baku i wyjmujemy przewody od pompy paliwa. Montowane są na zatrzaski. Odpinamy przewód idący do filtra paliwa, przy samym filtrze.

Unikamy wszelkich źródeł ognia. Będziemy pracować z benzyną i opary pozostaną na naszym ubraniu.

Zobacz również: Jak wymienić deskę rozdzielczą?

Unosimy samochód w górę i wyjmujemy bak. Niestety, bez delikatnego uniesienia, bak zahaczy o tylną belkę, albo rurę wydechową. Montaż przeprowadzamy w odwrotnej kolejności, pamiętając o podłączeniu każdego z przewodów.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK