| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie łańcuchem dostaw > Pracujwlogistyce.pl: Jak odnaleźć się w świecie pojęć makroekonomicznych?

Pracujwlogistyce.pl: Jak odnaleźć się w świecie pojęć makroekonomicznych?

Znając pojęcia makroekonomii możemy podejmować lepsze decyzje biznesowe, zwłaszcza w planowaniu logistycznym, które to opiera się o długofalowe strategie. Dzięki temu możemy także oceniać problemy gospodarcze, które dotykają każdej firmy i każdego z nas. Jak dokonać prawidłowo tej oceny - radzą autorzy Poradnika pt. "Kobiety w świecie logistyki. Makroekonomiczne podstawy decyzji zarządczych", który wydał portal Pracujwlogistyce.pl.

Poradnik powstał na kanwie wystąpień i prezentacji z I Forum Kobiet w Logistyce, które odbyło się 10 maja 2012 r. w Warszawie. Organizatorem Forum był portal Pracujwlogistyce.pl a spotkanie prowadziła i moderowała prof. Halina Brdulak ze Szkoły Głównej Handlowej.

Była to pierwsza w historii branży TSL konferencja dedykowana Paniom, a udział w niej wzięło ok. 130 osób. 

Głównym zagadnieniem, na którym skupiono uwagę podczas I Forum Kobiet w Logistyce był wpływ makroekonomii na wyniki naszych działań w logistyce. Makroekonomia pomimo, że dotyczy głównie działań podejmowanych przez państwo, jak się okazuje nie pozostaje z boku naszego codziennego życia, a szczególnie życia biznesowego. To właśnie dzięki makroekonomii mamy możliwość podejmowania oceny przewidywania przyszłości, jak np. sytuacje kryzysowe i wzrost gospodarczy.

Makroekonomia uwypukla związki między zmiennymi ekonomicznymi, wyjaśnia zachowania gospodarki, a także niedoskonałości i zawodność rynku, konkurencji.
Jak odnieść to wszystko do usług logistycznych i jak zastosować w życiu - radzą autorzy Poradnika, który można pobrać na stronie: www.pracujwlogistyce.pl

(źr. Pracujwlogistyce.pl)

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Napolski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »