| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie łańcuchem dostaw > Co na targach TSL- SilesiaTSL Expo oraz SILPOSTEX

Co na targach TSL- SilesiaTSL Expo oraz SILPOSTEX

Tegoroczne targi (17-18 kwietnia) w Sosnowskiej hali Expo Silesia obfitowały w branżowe spotkania i dały możliwość rozmów na tematy związane z problemami i nowymi rozwiązaniami w branży.

POCZTA POLSKA otrzymała wyróżnienie za wsparcie nowej inicjatywy targowej jaką były towarzyszące Targom SilesiaTSL EXPO premierowe Targi SILPOSTEX.
Na stoisku firmy CEZ CARGO podjęto rywalizację o tytuł Mistrza Kierownicy.

Każdy uczestnik konkursu odbył 10-minutową jazdę SYMULATOREM JAZDY SAMOCHODEM CIĘŻAROWYM I AUTOBUSEM. Do konkursu zgłosiło się ponad 20 uczestników z kategorią C i D. Zwycięzcą został Pan Daniel Skrzypczyk z Lubojni, który miał najlepsze parametry jazdy i najmniejsze spalanie.

Ponadto podczas dwóch dni targowych na stoisku wspomnianej firmy odbywał się dyżur ekspercki, podczas którego zainteresowani mogli dowiedzieć się więcej na temat Unijnych dyrektyw dla przewoźników drogowych i autokarowych.

W czasie targów, odbyła się też kolejna edycja zawodów na najlepszego kierowcę wózka widłowego "Forklift Cup", organizowana przez firmę A.B.Z CENTRUM.

Premierowe targi pocztowo – kurierskie

W terminie targów SilesiaTSL EXPO zadebiutowała nowa impreza Targi Branży Pocztowej i Kurierskiej SILPOSTEX. To pierwsze tego rodzaju wydarzenie w Polsce, którego celem była prezentacja ofert i osiągnięć firm związanych z przemysłem pocztowym i kurierskim na polskim rynku, promocja branży i popularyzacja wiedzy i technologii z różnych sektorów związanych z przesyłaniem towarów i informacji oraz wykreowanie stałego miejsca spotkań branży i integracja środowisk z nią związanych.

Przedsięwzięcie realizowane było w przededniu liberalizacji polskiego rynku pocztowego uzyskało pozytywną opinię Poczty Polskiej, która była partnerem głównym targów.

Na czas wystaw przygotowano II Pokaz Filatelistyczny TRANSPORT-2012 połączony z II Seminarium Filatelistycznym TRANSPORT-2012. Obyło się również seminarium „Nowości i kierunki rozwoju branży kurierskiej i pocztowej.

Poczta Polska zaprezentowała ofertę na temat: „Przesyłka Biznesowa oraz Przesyłka Gabarytowa” a firma Latała i Wspólnicy wygłosiła prezentację: „Aspekty prawa pocztowego w rozwoju rynku usług kurierskich i pocztowych”.

Organizatorzy zapraszają już dziś na kolejną edycję targów 16-17 kwietnia 2013 r.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Finelog

Finelog sprawia, że logistyka przestaje ograniczać Twój biznes. Tam, gdzie większość ludzi widzi tylko problemy, my widzimy wyzwania i, co jeszcze ważniejsze, rozwiązania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »