| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie łańcuchem dostaw > Jak rozliczyć koszt usług doradczych w logistyce

Jak rozliczyć koszt usług doradczych w logistyce

Czy operator logistyczny może rozliczyć dokonane płatności na rzecz kontrahenta z tytułu zawartej umowy doradztwa jako koszt uzyskania przychodów?

Spółka logistyczna zawarła z kontrahentem (firmą doradczą) umowę na świadczenie usług doradztwa w zakresie pozyskiwania kapitału przez Spółkę. Dostarczane przez kontrahenta informacje, analizy są wykorzystywane przez Spółkę przy wyborze najbardziej korzystnych źródeł pozyskania kapitału. Płatności za wykonaną usługę są dokonywane na podstawie faktur wystawianych przez kontrahenta. Czy operator logistyczny może rozliczyć dokonane płatności na rzecz kontrahenta z tytułu zawartej umowy jako koszt uzyskania przychodów?

Ustawa o PDOP, w art. 12 wymienia przykładowy katalog przysporzeń, które stanowią przychód. Niemniej, na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 4 z kategorii przychodów podlegających opodatkowaniu zostały wyłączone przychody otrzymane na utworzenie lub powiększenie kapitału zakładowego, funduszu udziałowego albo funduszu założycielskiego (…). Z uwagi na to, że wskazana grupa przychodów nie podlega opodatkowaniu, w konsekwencji, również koszty poniesione w celu osiągnięcia tego przychodu nie będą mogły zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. Powstaje zatem wątpliwość, czy do kosztów uzyskania przychodów nie można zaliczyć również usług doradztwa, które pośrednio mogą być związane z takim przychodem.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

PolishProperty.eu

PolishProperty.eu to portal zajmujący się kompleksowo rynkiem nieruchomości w Polsce i pozostałych krajach UE.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »