| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie łańcuchem dostaw > DB Schenker: Euro 2012 to wyzwanie dla branży TSL

DB Schenker: Euro 2012 to wyzwanie dla branży TSL

DB Schenker jeden z operatorów logistycznych Euro 2012, rozpoczął już przygotowania do imprezy. 

„Chcemy również zainteresować naszymi usługami firmy wyłonione do obsługi stref kibica w poszczególnych miastach-gospodarzach turnieju. Posiadamy dedykowaną ofertę zabezpieczenia łańcucha logistyki i cła dla strefy mediów i obsługi Międzynarodowego Centrum Przekazu w Warszawie” – dodaje Arkadiusz Wojtas.

Mobilni agenci celni DB Schenker

Podczas Mistrzostw Europy DB Schenker będzie rekomendowanym dostawcą usług celnych we wszystkich określonych przez organizatorów miejscach w Polsce: na przejściach granicznych z Ukrainą, na lotniskach i innych lokalizacjach w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu.

Firma ma już duże doświadczenie w tym zakresie – była m.in. oficjalnym spedytorem i wyłącznym dostawcą usług w zakresie odprawy celnej na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku.

„Nie wszędzie mamy własne Agencje Celne. Nie ma też ekonomicznego uzasadnienia, aby w każdym ze wskazanych miejsc otwierać Agencję Celną. Pojawiło się pytanie, jak zapewnić szybką i prawidłową obsługę celną we wszystkich lokalizacjach wskazanych przez organizatorów. Tak narodził się pomysł mobilnego agenta celnego.

Zamiast inwestować w nowe agencje celne, co byłoby nieracjonalne z ekonomicznego punktu widzenia, inwestujemy w tzw. mobilnych agentów.” – opowiada Monika Pachniak-Radzińska, Dyrektor Rozwoju Rynku Schenker Sp. z o.o. Spośród kilkudziesięciu agentów celnych z agencji firmy na terenie całej Polski została wybrana grupa osób, która będzie uczestniczyć w załatwianiu wszystkich spraw związanych z obsługą celną turnieju tam, gdzie firma nie ma bezpośrednio usytuowanych biur.

W dobie elektronicznych odpraw celnych wystarczy komputer, aby dokonać odprawy, i samochód, aby stawić się w Urzędzie Celnym w razie potrzeby okazania dokumentów lub asystowania przy ewentualnych rewizjach.

Mobilny agent celny nie jest związany z jedną lokalizacją, ale obsługuje klientów w różnych miejscach w zależności od potrzeb. To oznacza dodatkowe wymagania w stosunku do agenta, który musi poznać specyfikę różnych przejść łącznie z procedurami komunikacji.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Meritus

Meritus Systemy Informatyczne Sp. z o.o. jest kontynuatorem działalności firmy Meritus 2 Spółka Jawna, działającej od 1990 r.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK