| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie łańcuchem dostaw > DB Schenker: Euro 2012 to wyzwanie dla branży TSL

DB Schenker: Euro 2012 to wyzwanie dla branży TSL

DB Schenker jeden z operatorów logistycznych Euro 2012, rozpoczął już przygotowania do imprezy. 

„Chcemy również zainteresować naszymi usługami firmy wyłonione do obsługi stref kibica w poszczególnych miastach-gospodarzach turnieju. Posiadamy dedykowaną ofertę zabezpieczenia łańcucha logistyki i cła dla strefy mediów i obsługi Międzynarodowego Centrum Przekazu w Warszawie” – dodaje Arkadiusz Wojtas.

Mobilni agenci celni DB Schenker

Podczas Mistrzostw Europy DB Schenker będzie rekomendowanym dostawcą usług celnych we wszystkich określonych przez organizatorów miejscach w Polsce: na przejściach granicznych z Ukrainą, na lotniskach i innych lokalizacjach w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu.

Firma ma już duże doświadczenie w tym zakresie – była m.in. oficjalnym spedytorem i wyłącznym dostawcą usług w zakresie odprawy celnej na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku.

„Nie wszędzie mamy własne Agencje Celne. Nie ma też ekonomicznego uzasadnienia, aby w każdym ze wskazanych miejsc otwierać Agencję Celną. Pojawiło się pytanie, jak zapewnić szybką i prawidłową obsługę celną we wszystkich lokalizacjach wskazanych przez organizatorów. Tak narodził się pomysł mobilnego agenta celnego.

Zamiast inwestować w nowe agencje celne, co byłoby nieracjonalne z ekonomicznego punktu widzenia, inwestujemy w tzw. mobilnych agentów.” – opowiada Monika Pachniak-Radzińska, Dyrektor Rozwoju Rynku Schenker Sp. z o.o. Spośród kilkudziesięciu agentów celnych z agencji firmy na terenie całej Polski została wybrana grupa osób, która będzie uczestniczyć w załatwianiu wszystkich spraw związanych z obsługą celną turnieju tam, gdzie firma nie ma bezpośrednio usytuowanych biur.

W dobie elektronicznych odpraw celnych wystarczy komputer, aby dokonać odprawy, i samochód, aby stawić się w Urzędzie Celnym w razie potrzeby okazania dokumentów lub asystowania przy ewentualnych rewizjach.

Mobilny agent celny nie jest związany z jedną lokalizacją, ale obsługuje klientów w różnych miejscach w zależności od potrzeb. To oznacza dodatkowe wymagania w stosunku do agenta, który musi poznać specyfikę różnych przejść łącznie z procedurami komunikacji.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Krajowa Izba Biegłych Rewidentów

Samorząd zawodowy biegłych rewidentów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »