| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie łańcuchem dostaw > Grupa GEFCO finalizuje przejęcie 70 proc. udziałów Gruppo Mercurio

Grupa GEFCO finalizuje przejęcie 70 proc. udziałów Gruppo Mercurio

Po dystrybucji memorandum o porozumieniu z dnia 5 kwietnia oraz zatwierdzeniu operacji przez organy ochrony konkurencji w dniu 9 maja 2011 r., grupa GEFCO sfinalizowała zakup 70 proc. udziałów w Gruppo Mercurio, wiodącego gracza w dziedzinie dystrybucji i transportu pojazdów we Włoszech i na całym świecie.

Przejęcie umożliwi GEFCO, europejskiemu liderowi w transporcie i logistyce, przyspieszenie rozwoju logistyki dystrybucji Automotive i kontynuację dywersyfikacji portfela klientów oraz międzynarodowy wzrost. Ponadto dzięki efektowi synergii, osiągniętemu przez połączenie z Mercurio, GEFCO zwiększy swoją przewagę konkurencyjną w ramach europejskiej sieci.

GEFCO wyznacza standardy w logistyce wykorzystywanej w przemyśle. Bazując na sześciu obszarach wiedzy specjalistycznej – logistyce, systemie Gefbox, transporcie morskim
i lotniczym, transporcie lądowym, dystrybucji pojazdów oraz prawie celnym i podatkowym (VAT), GEFCO oferuje innowacyjne rozwiązania na skalę światową z zakresu logistyki wewnętrznej i zewnętrznej, zaspakajając szeroką gamę wymagań klientów.

Obecna w 150 krajach Grupa GEFCO, z obrotami o wartości 3,4 miliarda w roku 2010, plasuje się na wysokiej pozycji w pierwszej dziesiątce największych grup logistycznych. Grupa posiada 400 filii oraz 9400 pracowników na całym świecie. Rozwija swoją działalność w Azji Środkowej, Europie Środkowej i Wschodniej, na Bliskim Wschodzie, w Azji Wschodniej i Ameryce Południowej.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »