| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie łańcuchem dostaw > Grupa GEFCO finalizuje przejęcie 70 proc. udziałów Gruppo Mercurio

Grupa GEFCO finalizuje przejęcie 70 proc. udziałów Gruppo Mercurio

Po dystrybucji memorandum o porozumieniu z dnia 5 kwietnia oraz zatwierdzeniu operacji przez organy ochrony konkurencji w dniu 9 maja 2011 r., grupa GEFCO sfinalizowała zakup 70 proc. udziałów w Gruppo Mercurio, wiodącego gracza w dziedzinie dystrybucji i transportu pojazdów we Włoszech i na całym świecie.

Przejęcie umożliwi GEFCO, europejskiemu liderowi w transporcie i logistyce, przyspieszenie rozwoju logistyki dystrybucji Automotive i kontynuację dywersyfikacji portfela klientów oraz międzynarodowy wzrost. Ponadto dzięki efektowi synergii, osiągniętemu przez połączenie z Mercurio, GEFCO zwiększy swoją przewagę konkurencyjną w ramach europejskiej sieci.

GEFCO wyznacza standardy w logistyce wykorzystywanej w przemyśle. Bazując na sześciu obszarach wiedzy specjalistycznej – logistyce, systemie Gefbox, transporcie morskim
i lotniczym, transporcie lądowym, dystrybucji pojazdów oraz prawie celnym i podatkowym (VAT), GEFCO oferuje innowacyjne rozwiązania na skalę światową z zakresu logistyki wewnętrznej i zewnętrznej, zaspakajając szeroką gamę wymagań klientów.

Obecna w 150 krajach Grupa GEFCO, z obrotami o wartości 3,4 miliarda w roku 2010, plasuje się na wysokiej pozycji w pierwszej dziesiątce największych grup logistycznych. Grupa posiada 400 filii oraz 9400 pracowników na całym świecie. Rozwija swoją działalność w Azji Środkowej, Europie Środkowej i Wschodniej, na Bliskim Wschodzie, w Azji Wschodniej i Ameryce Południowej.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Polish Advisory Group

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK