| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie flotą > Aplikacja na smartfona do zarządzania flotą

Aplikacja na smartfona do zarządzania flotą

Nowoczesne telefony za pomocą specjalnych aplikacji mogą sterować pracą silnika, badać ich osiągi, przesyłać trasy do nawigacji itd. Coraz więcej firm używa ich także do zarządzania swoją firmą. Kontrola floty za pomocą smartfona to kolejna nowość!

Aplikacja do zarządzania flotą

Według szacunków, do końca roku 2015 ponad 60 proc. Polaków będzie posiadało smartfony. Telefony z dostępem do internetu są podstawowym narzędziem służącym do komunikacji, rozrywki
i pracy – dzięki nim możliwe jest planowanie zadań oraz realizowanie bardziej skomplikowanych przedsięwzięć, takich jak np. kontrolowanie floty samochodowej.

Możliwość taką oferuje Gannet Guard Systems. Dzięki aplikacji „Eurofleet” wszyscy właściciele flot mają dostęp do informacji na temat pojazdów wraz z wizualizacją tras przez nie pokonywanych na interaktywnej mapie. Są również w stanie sprawdzać raporty związane ze zużyciem paliwa. „Eurofleet” zapewnia użytkownikowi wgląd w dane dotyczące kosztów dla całej floty w danym okresie – dnia, tygodnia czy miesiąca – z poziomu urządzenia mobilnego.  Natychmiastowa informacja, jaką można uzyskać zerkając tylko na ekran smartfona, pozwala usprawnić łańcuch decyzyjny i podjąć szybkie kroki. Poprawia to wydajność, ułatwia wykorzystanie pojazdów i daje wgląd w informacje na temat jazdy, postojów czy też momentów, kiedy kierowca posługuje się pojazdem służbowo lub prywatnie.

Zobacz też: Jak stworzyć politykę flotową w firmie?

Dodatkowym autem jest funkcja alarmów udostępniana poprzez aplikację „Eurofleet”. Zarządca floty zostanie poinformowany bezpośrednio dzięki programowi zainstalowanemu w urządzeniu mobilnym np. o uruchomieniu silnika w godzinach nocnych. Program pozwoli także na dostęp do raportów postój/jazda, które wskazują, ile godzin pojazd (np. maszyna budowlana) pracował, a ile stał bezczynnie. Fleet manager korzystający z narzędzia przygotowanego przez Gannet Guard Systems skontroluje ponadto, w jakich godzinach były używane pojazdy flotowe. Ustalone godziny pracy np. 8-19 ułatwią kontrolę użytkowania samochodów w trakcie pracy i poza nią.

„Mobilne zarządzanie flotą to dla managera świetne narzędzie. Dzięki możliwości reagowania z każdego niemal miejsca na świecie i o każdej porze, pozwala ograniczyć koszty oraz usprawnić procesy logistyczne. Samochody, które stoją, nie zarabiają, maszyny, które są na budowie nieuruchamiane nie przynoszą zysków. Aplikacja pozwala zapobiegać takim przypadkom” – mówi Dariusz Kwakszys z Gannet Guard Systems.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

MADEJCZYK KANCELARIA PRAWNA Sp. k.

Kancelaria Prawna Madejczyk świadczy usługi w zakresie obsługi klientów biznesowych i indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK