| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie flotą > Monitoring GPS za 19 zł miesięcznie?

Monitoring GPS za 19 zł miesięcznie?

Monitoring GPS to wciąż jeden z najskuteczniejszych sposobów na ochronę przeciwkradzieżową floty pojazdów. W miarę upływu czasu usługi monitoringu znacznie tanieją.

Z przedstawionych przez policję danych wynika, iż do września 2013 roku skradziono 10,5 tysiąca samochodów o wartości niemal 345 mln zł. Najwięcej samochodów zostało skradzionych na Mazowszu, Śląsku, Wielkopolsce i Pomorzu, a ponad 75 % pojazdów nie uda się już odzyskać, gdyż złodzieje po kradzieży demontują je na części. Dlatego najczęściej giną najpopularniejsze marki, które najlepiej sprzedają się w salonach - Audi, Mercedes oraz Volkswagen. Wyjątkiem jest Mazowsze, gdzie łupem złodziei padają przede wszystkim auta japońskie – marki Toyota i Honda.

Jak wynika z powyższych danych kradzieże samochodów to wciąż realne zagrożenie - można korzystać z szeregu ubezpieczeń i zabezpieczeń mechanicznych ale jak potwierdzają od wielu lat statystyki, skuteczną ochronę zapewnia tylko jedne rozwiązanie – satelitarny monitoring GPS. Z myślą o osobach, które w pewny sposób chciałyby zabezpieczyć swoje auta przed kradzieżą firma AutoGuard S.A. przygotowała nową ofertę ochrony pojazdów. Klienci w zależności od potrzeb mogą wybierać spośród palety pięciu abonamentów, w atrakcyjnych cenach, które rozpoczynają się od 19 zł miesięcznie.

Zasada działania systemu jest prosta – niewielkie urządzenie zawierające moduły GPS i GSM zostaje zamontowane w trudno dostępnym miejscu w samochodzie i monitoruje, gdzie w danej chwili znajduje się pojazd. Klient o każdej sytuacji alarmowej związanej ze swoim samochodem może być powiadamiany telefonicznie bądź poprzez wiadomość sms. Firma udostępniła również aplikację na urządzenia mobile – AutoControl Mobile – która ułatwia samodzielne sprawdzenie lokalizacji pojazdu oraz prędkości z jaką się porusza. Dodatkowo posiadając ochronę systemu GPS i dostęp do komputera można sprawdzić obroty silnika, przekroczenia prędkości oraz określić na mapie obszar, po przekroczeniu którego przez samochód - uruchamia się alarm. W przypadku stwierdzenia kradzieży podejmowane są przez firmę monitorującą działania, które inicjują błyskawiczną reakcję Grup Szybkiego Reagowania Agencji Ochrony Mienia i zapewniają kontakt z Policją lub z Interpolem (zasięg działania obejmuje całą Europę).

Efektywność oraz skuteczność tych działań potwierdzają dane dotyczące odzyskanych aut. Od 2000 roku stosując monitoring GPS jako zabezpieczenie, dzięki firmie AutoGuard udało się odebrać z rąk złodziei samochody o łącznej wartości ponad 20 mln zł.

Źródło: Materiały prasowe AutoGuard

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Gontarek, HUKE Finanse

Firma HUKE Finanse jest multiagencją, która oferuje pełen zakres produktów ubezpieczeniowych i kredytowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »