| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie flotą > Awaria w trasie, co robić?

Awaria w trasie, co robić?

Dobrym sposobem na uniknięcie awarii w trasie jest dbałość o stan techniczny pojazdów flotowych. Jakie usterki zdarzają się najczęściej podczas podróży oraz czego możemy oczekiwać od ubezpieczenia assistance?

Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w raporcie przygotowanym przez firmę Starter, która świadczy profesjonalne usługi assistance drogowego. Do najczęściej występujących usterek należy zaliczyć awarie silnika, awarie akumulatora oraz awarie związane z układem przeniesienia napędu i koła. Niestety takich usterek zwykle nie można usunąć samodzielnie.

W przypadku awarii na drodze w najlepszej sytuacji są kierowcy, którzy mogą skorzystać z usługi assistance. W takim przypadku pomoc drogowa dojedzie we wskazane miejsce.

– Warto podkreślić, że wydatki na ubezpieczenie assistance stanowią tylko 2% rocznych kosztów związanych z używaniem pojazdu. Inwestycja w taką usługę opłaca się zwłaszcza, jeśli jeździmy sporo lub wybieramy się w dłuższą podróż – mówi Jacek Pobłocki, dyrektor działu marketingu i rozwoju firmy Starter. – Roczny, dobry pakiet assistance, który obejmie ochroną szeroki zakres zdarzeń, można nabyć już za 150 zł. Uważajmy też na różne wyłączenia i „kruczki”, które często występują w pakietach assistance dołączanych do OC, AC, czy kont bankowych. Ostrożność pozwoli uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek: na przykład sytuacji, w której bezskutecznie próbujemy odpalić garażowany samochód i dowiadujemy się, że nasz pakiet assistance nie obejmuje awarii w miejscu zamieszkania – dodaje J. Pobłocki.

Decydując się zakup ubezpieczenia warto zwrócić uwagę na fakt czy jest realna szansa, że auto może być naprawione na drodze czy tylko holowane, a jeśli holowane, to czy istnieje możliwość wyboru docelowego miejsca holowania lub skorzystanie z auta zastępczego. Pamiętajmy, że posiadając rozbudowany pakiet assistance można również liczyć na pokrycie nie tylko kosztów związanych z autem zastępczym, ale również kosztów związanych z wynajęciem hotelu, powrotem do domu czy pomocą prawną.

W przypadku, gdy nie mamy wykupionej usługi assistance koszty naprawy usterki mogą zaskoczyć niejednego kierowcę. Dlatego wybierając firmę lub warsztat samochodowy warto wcześniej zapytać o cenę oferowanych usług. Ta, w przypadku jednorazowej pomocy specjalisty może być stosunkowo wysoka. Jeśli skorzystamy z usługi holowania na trasie Gdańsk – Warszawa (340km), musimy się liczyć z wydatkiem rzędu 1800 zł, dowóz paliwa na autostradzie w Niemczech to koszt ok. 150 euro, a holowanie do warsztatu (100 km) i wynajem auta zastępczego w Niemczech na 2 dni, to obciążenie dla budżetu w wysokości 540 euro. Nie wspominając o czasie straconym na organizację pomocy.

Źródło: Materiały prasowe Starter24.pl

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Pikus

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK