| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie flotą > Polskie Linie Kolejowe S.A. mają nowy system do zarządzania flotą pojazdów

Polskie Linie Kolejowe S.A. mają nowy system do zarządzania flotą pojazdów

Finder S.A., operator platformy lokalizacyjnej Finder Online podpisał kontrakt na świadczenie usług lokalizacji i monitorowania pojazdów Polskich Linii Kolejowych. Systemem zarządzania zostanie objętych 1400 pojazdów z możliwością powiększenia tej liczby o kolejne 300 pojazdów.

Finder S.A. wygrał przetarg na świadczenie usług monitorowania paliw w zbiornikach, pojazdach szynowych i samochodowych dla PKP PLK S.A. prezentując najkorzystniejszą ofertę, na którą złożyła się cena urządzenia i abonamentu, a także koszt modułu raportowania i obsługi rozliczeń eksploatacyjnych. Wartość trzyletniego kontraktu na monitoring 1700 pojazdów wynosi 3 mln złotych.

Wdrożenia systemu Finder Online w spółce PKP PLK S.A. ma na celu ograniczenie zbędnych kosztów i poprawę efektywności w zarządzaniu mobilnymi zasobami firmy. Do podstawowych funkcji Finder Online należy m.in. rejestrowanie tras pojazdów i ich kluczowych parametrów: stanu zapłonu, prędkości, poziomu i zużycia paliwa. Efektywne zarządzanie flotą jest ułatwione dzięki automatycznemu raportowaniu i dostępowi do danych archiwalnych dotyczących całej floty i poszczególnych pojazdów.

- Cieszymy się, że coraz więcej firm zdaje sobie sprawę, że wdrażając nowoczesne systemy do zarządzania flotą pojazdów można trwale poprawić wyniki finansowe. Ma to szczególne znaczenie w ogólnie trudnej sytuacji rynkowej i przy boleśnie dotykającym sferę transportu wzroście cen paliwa w ostatnich latach. Firmy, aby się rozwijać, muszą korzystać z nowych rozwiązań stymulujących oszczędne i efektywne zachowania pracowników. Nasze doświadczenie w obsłudze prawie 30. tys. pojazdów w ponad 3. tysiącach przedsiębiorstw z różnych branż wskazuje, że pozytywne efekty wdrożenia naszego systemu do zarządzania flotą pojawiają się bardzo szybko. - podkreśla Piotr Jakubowski, prezes Finder S.A.

Umowa miedzy Finder S.A. i PKP PLK S.A. będzie obowiązywać przez 36 miesięcy, począwszy od października 2012 r.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Artur Zych

Finansowanie dla firm - kredyty, leasing, faktoring.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »