| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > Neofaktura i Neorachunki, nowe funkcjonalności Poczty Polskiej

Neofaktura i Neorachunki, nowe funkcjonalności Poczty Polskiej

Poczta Polska konsekwentnie rozwija swoją platformę Envelo o kolejne e-usługi. Skierowane do przedsiębiorców oraz odbiorców indywidualnych Neofakturę i Neorachunki.

Neofaktura wpisuje się w strategię Envelo dla biznesu, tworzoną z myślą o przedsiębiorcach, ich kontrahentach i klientach. Za pośrednictwem Envelo można wysłać faktury, które zostaną dostarczone adresatowi w wersji elektronicznej lub papierowej. Envelo wesprze także wystawców w pozyskiwaniu zgód od odbiorców na fakturę elektroniczną. Udostępni im w tym celu proste narzędzie do zbierania i rejestracji decyzji od odbiorców.

Neofaktura ma wygodną funkcję wysyłki masowej umożliwiającą przedsiębiorcy przesłanie faktur do wielu klientów jednocześnie. W zależności od opcji wybranej przez odbiorcę neofaktury, Envelo dostarczy ją w formie elektronicznej (subskrypcja) lub papierowej (bez subskrypcji).

– Elektroniczna wysyłka Neofaktury to ograniczenie kosztów związanych z wydrukiem, oszczędność czasu i pewność, że korespondencja dotrze do odbiorcy – Neofaktura w przeciwieństwie do e-maila nie wpadnie do spamu. Trafi ona do specjalnej skrzynki odbiorczej użytkownika na Envelo obsługiwanej w ramach usługi Neorachunki – zaznacza Grzegorz Świdwiński, prezes spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe.

Wystawca może wysyłać faktury elektroniczne w formie załączników jako pliki z pojedynczymi fakturami w dwóch formatach – PDF i XLS. Po przetworzeniu plików z fakturami i akceptacji kosztów dokumenty są dystrybuowane do odbiorców automatycznie. Przedsiębiorca może przeglądać historię wysyłanej korespondencji oraz generować raporty z wysyłki Neofaktur.

Przedsiębiorca, aby skorzystać z usługi, podpisuje umowę na dystrybucję Neofaktur ze spółką Poczta Polska Usługi Cyfrowe. Opłata za ich doręczenie pobierana jest w trybie post-paid, czyli „z dołu”, i tylko za faktyczną liczbę wysłanych faktur.

Klientom indywidualnym, a także mikroprzedsiębiorcom Envelo oferuje darmową usługę Neorachunki. To usługa przeznaczona dla odbiorców faktur wysyłanych w wersji elektronicznej. Usługa ta pełni funkcję skrzynki odbiorczej, do której trafiają zasubskrybowane przez użytkownika Neofaktury, np. z wodociągów czy od operatora internetu. To wygodne rozwiązanie pozwalające gromadzić wszystkie rachunki w jednym miejscu. Przychodzące faktury są dostępne w skrzynce odbiorczej i archiwizowane na serwerach wewnętrznych, dzięki temu użytkownik nie utraci danych w związku z awarią domowego komputera.

Co ważne, do skrzynki neorachunków Envelo klient otrzymuje tylko wymaganą korespondencję. Nie ma zatem ryzyka, że faktura zginie w natłoku innych wiadomości czy wpadnie do spamu. Odbiorca może także ustawić dla swoich neorachunków powiadomienia. Wiadomość o nowej fakturze elektronicznej zostanie wówczas wysłana na jego adres e-mail.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

KRAUSE LEGAL Kancelaria prawna

Nasza kancelaria świadczy wszechstronną pomoc prawną skierowaną do właścicieli firm rodzinnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK