| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > Nadawco - sprawdzaj dokładnie co nadajesz przesyłką kurierską!

Nadawco - sprawdzaj dokładnie co nadajesz przesyłką kurierską!

Są towary, które ze względu na specyfikę lub nietypowe wymiary, wymagają specjalnych warunków transportu. Są takie, których ze względu na obostrzenia prawne i regulacje firm kurierskich, nie można przesyłać.

Dodatkowo przed wysłaniem przesyłki za granicę warto sprawdzić, co znajduje się na liście towarów zabronionych w kraju odbiorcy. W większości są to futra, azbest, antyki, kość słoniowa, broń czy pornografia. Ale na przykład na Cyprze i w Japonii będą to także nasiona bawełny, w Tunezji karty i urządzenia hazardowe, na Ukrainie i w Rumunii - gaśnice. Obostrzenia występują też w transporcie krajowym, informacje można znaleźć w regulaminach firm, warto też podpytać specjalistów.

Przesyłki pod specjalnym nadzorem

Szczepionki, oddczyniki chemiczne, próbki do badań klinicznych, w tym tkanki, krew, osocze. To tylko przykłady towarów, które ze względu na wrażliwość na czas i warunki, wymagają specjalnych sposobów transportu. Rozwiązaniem są specjalistyczne opakowania, zapewniające bezpieczny transport w kontrolowanej temperaturze.

Warto skorzystać z usług firm posiadających, np. samochody – chłodnie, specjalistyczne opakowania czy system dostosowany do transportu tego typu przesyłek. Przykładem mogą być działające w naszej firmie Dział Usług Niestandardowych i Medical Desk oraz rozwiązanie branżowe DHL MEDICAL EXPRESS przygotowane pod kątem branży medycznej. Inną kwestią jest wysłanie przesyłki, która ze względu na przykład na rozmiar, nie może być wysłana w ramach standardowej sieci. Wtedy zawsze warto poszukać alternatywnego rozwiązania, na przykład zmienić formę opakowania, dzieląc przesyłkę na mniejsze części lub zastanowić się nad transportem dedykowanym. Tak było w przypadku transportu anteny telewizyjnej o średnicy 4 m czy masztu o długości 8 m, który dostarczyliśmy samolotem.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Adam Misiński

Biegły rewident

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK