| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > DHL Express na Okęciu ma status zarejestrowanego agenta

DHL Express na Okęciu ma status zarejestrowanego agenta

Warszawski gateway DHL Express otrzymał status zarejestrowanego agenta, przyznawany przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Przyznanie statusu poprzedziły wielomiesięczne prace, prowadzone przez grupę projektową DHL Express. Zgodnie z regulacjami prawnymi zespół odpowiadał za przygotowania proceduralne oraz przeprowadzenie szeregu szkoleń dla pracowników terminali lotniczych. Jako jedyna firma z branży w Polsce DHL Express zakupił zaawansowany technologicznie sprzęt do wykrywania materiałów/ towarów niebezpiecznych. Podpisana też została umowa z firmą ochrony posiadającą status SUFO (Specjalistycznej Uzbrojonej Formacji Ochronnej), która przeprowadza czynności kontrolne. Wszystkie te działania pozwalają na utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w DHL Express.

Status zarejestrowanego agenta, wymagany przez Prawo Lotnicze, obliguje firmy do zachowania szczególnych środków bezpieczeństwa w kwestii przewozu i odprawy przesyłek lotniczych. Jego otrzymanie jest zgodne z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 300/2008 z 11.03.2008 w sprawie wspólnych zasad ochrony lotnictwa cywilnego.

Polska została zobowiązana do wdrożenia tego projektu. Certyfikat ten jest uznawany na całym świecie i zapewnia, że firma, której został przyznany, spełnia bardzo wysokie wymagania, co do poziomu bezpieczeństwa dla przesyłek oraz personelu i podwykonawców. Superczułe skanery w gatewayach W ramach światowego projektu DHL Express, we wszystkich lotniczych i drogowych gatewayach w Polsce instalowane są nowe skanery cargo do prześwietlania przesyłek. To najbardziej nowoczesne urządzenia tego typu w Polsce, dostosowane do rygorystycznych światowych norm bezpieczeństwa dot. transportu towaru cargo.

Skanowanie przesyłek

Skaner składa się z 2 generatorów rentgenowskich, które umożliwiają prześwietlenie przesyłek o różnych gabarytach – od niewielkich i lekkich kopert po palety i przesyłki ponad gabarytowe. Niezwykle wysoka czułość urządzenia umożliwia prześwietlenie płytki stalowej o grubości 28 mm. Dzięki wykorzystaniu technologii dwuwidokowej urządzenie prześwietla przesyłki zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej, dzięki czemu nie trzeba ich przekładać i ponownie prześwietlać. Na wejściu i wyjściu urządzenia znajduje się taśma lub rolki. W przypadku paczek standardowych o maksymalnych wymiarach 100x100cm rozładowana paczka układana jest na taśmociągu, za pośrednictwem którego trafia do skanera, gdzie jest skanowana bez konieczności ręcznej obsługi. W przypadku palet lub przesyłek ponadgabarytowych załadunek odbywa się przy pomocy wózka widłowego.

Są to istotne ułatwienia, które znacząco przyspieszają sam proces obsługi zwłaszcza w przypadku przesyłek wielkogabarytowych. Zastosowane nowoczesne technologie pozwalają na korekcję obrazu podczas analizy zawartości prześwietlanej przesyłki (m.in. baza danych kształtów niebezpiecznych przedmiotów, ponad 60-krotne powiększenie obrazu). Skanery spełniają normy ISO 9001:2000 oraz posiadają europejskie i amerykańskie certyfikaty (European Civil Aviation Conference (ECAC), the U.S. Transportation Security Administration (TSA). Wszystkie przesyłki eksportowe przed procesowaniem w sieci DHL są kontrolowane, jeśli chodzi o zgodność z normami bezpieczeństwa dla transportu lotniczego.

Wykorzystanie najnowocześniejszego typu skanera pozwala na szybkie wykrycie przesyłek, których zawartość nie jest zgodna z normami bezpieczeństwa wyznaczonymi przez standardy DHL i międzynarodowe regulacje prawne. Instalacja nowoczesnych urządzeń do prześwietlania we wszystkich lokalizacjach DHL Express na świecie zapewnia pełne bezpieczeństwo przesyłek w lotniczym procesie transportowym.

Gateway - miejsce gdzie procesowane są eksportowe i importowe przesyłki międzynarodowe, zaraz po przybyciu i tuż przed opuszczeniem kraju. W Polsce przesyłki klientów DHL Express odprawiane są w gatewayach lotniczych i drogowych (6 lokalizacji).

A

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Lege Artis

Ekspert wieszjak.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK