| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > UPS wyposaża swoich kurierów w nowe urządzenia mobilne

UPS wyposaża swoich kurierów w nowe urządzenia mobilne

Firma UPS rozpoczęła wyposażenie kurierów na całym świecie w przenośne komputery wykorzystujące technologię radiową Gobi.

Technologia Gobi umożliwia natychmiastowe przełączenie się na inny sygnał operatora telefonii komórkowej w przypadku utraty aktualnego połączenia.

Nowe urządzenie, znane jako DIAD V (Delivery Information Acquisition Device), jest w przybliżeniu o połowę mniejsze i lżejsze niż poprzednia wersja DIAD IV. Wyróżnia je także większa wytrzymałość i możliwość przechowywania większej ilości danych. Ponadto komputer wyposażony jest w wyraźniejszy i większy wyświetlacz, uniwersalny skaner kodów kreskowych i szybszą obsługę sieci Wi-Fi (65 Mb/s), co umożliwia pobieranie większych i bogatszych treści, takich jak filmy szkoleniowe.

„To, co 20 lat temu było masywnym brązowym pudełkiem z monochromatycznym ekranem, dziś jest eleganckim i lekkim urządzeniem przenośnym, które pozwala firmie UPS z jeszcze większą niezawodnością świadczyć usługi klientom w 220 krajach” — powiedział Dave Barnes, dyrektor ds. informacji w firmie UPS. „Urządzenie DIAD V przyspiesza transfer danych monitorowania przesyłek, umożliwiając klientom firmy UPS śledzenie niemal 16 milionów doręczeń każdego dnia na całym świecie. Technologia mobilna stworzyła wirtualny krajobraz logistyczny, w którym ludzie i produkty przemieszczają się bez ograniczeń, przekształcając relacje z klientami i operacje biznesowe, w których realizacji pomaga firma UPS”.

Firma UPS rozpoczęła wprowadzanie DIAD V w USA we wrześniu ubiegłego roku. W Europie wdrożenia rozpoczęto od Niemiec i Wielkiej Brytanii, a do końca przyszłego roku zostaną przeprowadzone również na pozostałych rynkach, w tym w Polsce. Po zakończeniu wdrożenia w 2013 roku na świecie w użyciu będzie około 100 000 urządzeń.

Światowa sieć firmy UPS pozyskuje większość danych dotyczących monitorowania przesyłek z urządzeń DIAD - codziennie zgłaszanych jest średnio 32,1 miliona zapytań o status przesyłek. Urządzenia te umożliwiają także firmie UPS przekazywanie kurierom zleceń klientów, w tym zmian dotyczących doręczenia przesyłek, w czasie gdy kurier jest w drodze.

Urządzenia mobilne dla kurierów

Urządzenie DIAD V, opracowane we współpracy z firmą Honeywell, posiada także:

• Nowoczesny, kolorowy wyświetlacz i mikroprocesor o zwiększonej pamięci pozwalający realizować funkcje szkoleniowe dla kurierów oraz zapewniający obsługę aplikacji, w tym rozwiązań nawigacyjnych. DIAD V może na przykład umożliwiać ominięcie korków drogowych dzięki wykorzystaniu szczegółowych map. 

• Wielowymiarowy czytnik rozpoznający wiele systemów oznaczeń graficznych, w tym istniejące kody kreskowe UPS oraz kody MaxiCode UPS bez potrzeby odwracania urządzenia DIAD przez kuriera w celu odczytania kodu.

• Dostęp do bardziej zaawansowanych komórkowych sieci transmisji danych, co przyspiesza przesyłanie pakietów informacji do sieci UPS.

źródło: UPS

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Tobolewscy Kancelaria Doradztwa Biznesowego

Kredyty inwestycyjne, kredyt deweloperski, kredyt obrotowy, restrukturyzacja zadłużenia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »