| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > Jak zapewnić bezpieczeństwo przesyłek w usługach kurierskich

Jak zapewnić bezpieczeństwo przesyłek w usługach kurierskich

Jakie metody stosują firmy kurierskie, aby zagwarantować bezpieczeństwo przesyłanym towarom.

W momencie rozładunku i wprowadzenia kontenera do magazynu, jest on automatycznie wykrywany przez skanery działające w sieci WIFI. Dzięki wykorzystaniu tej technologii, informacje o miejscu, w którym znajduje się w danym momencie dany kontener, a tym samym przesyłki, są dostępne na każdym etapie wprowadzenia towaru na magazyn. 

Kontrole przesyłek lotniczych i drogowych

W odpowiedzi na zagrożenie związane z przesyłaniem ładunków wybuchowych, firmy podejmują szereg dodatkowych działań w celu zwiększenia bezpieczeństwa przesyłek. Wprowadza się wzmożone kontrole przesyłek lotniczych i drogowych, włączając w to prześwietlanie towaru.

Kontrole dotyczą zarówno operacji prowadzonych w ramach własnej sieci operacyjnej, jak również procesów realizowanych przez współpracujące firmy oraz komercyjne linie lotnicze wykorzystywane na części kierunków. 

Duże firmy jak np. TNT wdrażają globalny standard bezpieczeństwa, który w wielu aspektach przewyższa lokalne wymogi bezpieczeństwa. Firmy równolegle prowadzą analizę ryzyka w celu zidentyfikowania obszarów, w których dodatkowe działania mogą wpłynąć na dalszą poprawę bezpieczeństwa.

Analiza ryzyka uwzględnia m.in. ocenę bezpieczeństwa procesów na wszystkich lotniskach, na których prowadzi się działalność oraz planowanych inwestycji związanych z rozbudową sieci lotniczej.

Konieczna jest współpraca z krajowymi i międzynarodowymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w transporcie. Działanie zgodnie z kilkoma międzynarodowymi standardami zwiększa bezpieczeństwo (wliczając w to ICAO Annex 17, ECAC Doc 30, Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego ICAO Security, IATA, IOSA i TAPA)

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Kosiński Adwokaci i Radcowie Prawni

Ekspert prawa nieruchomości, prawa budowlanego oraz projektów infrastrukturalnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK