| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > Jak zapewnić bezpieczeństwo przesyłek w usługach kurierskich

Jak zapewnić bezpieczeństwo przesyłek w usługach kurierskich

Jakie metody stosują firmy kurierskie, aby zagwarantować bezpieczeństwo przesyłanym towarom.

Kurierzy, wyposażeni w specjalne mobilne urządzenia spięte siecią GSM, wprowadzają do systemu wszystkie dane o przesyłce w momencie odbioru i dostawy przesyłki.

W magazynach i centrach przeładunkowych przesyłki są fizycznie skanowane. Dzięki wykorzystanej technologii oraz integralności systemów, klienci na całym świecie mogą uzyskać bieżące informacje o swoich przesyłkach.

Dzisiaj operatorzy oferują szeroką paletę narzędzi dla klientów, która ułatwia dostęp do informacji za pomocą internetu, poczty elektronicznej, wiadomości sms, etc.

Bezpieczeństwo przesyłek na etapie transportu między portami przeładunkowymi wspomaga wykorzystanie systemu nawigacji satelitarnej – powinien funkcjonować we wszystkich samochodach ciężarowych poruszających się we flocie. Monitorowanie ruchu samochodów zmniejsza ryzyko kradzieży, ale również zwiększa skuteczność serwisu.

Do tego potrzebna jest na bieżąco analiza wszystkich zdarzeń, które stanowią odchylania od określonych standardów. Podejście to pozwala wcześnie reagować i eliminować potencjalne ryzyka. Dzięki monitoringowi GPS, można błyskawicznie reagować w przypadku zdarzeń drogowych np. wysyłając błyskawicznie samochód zastępczy.

Jakie kontenery są bezpieczne dla przesyłek

Do zabezpieczenia transportu przesyłek wykorzystywane są też specjalne kontenery, które z jednej strony uniemożliwiają fizyczne przesuwanie się przesyłek na samochodach, z drugiej zaś ułatwiają firmie identyfikację zawartości skonsolidowanego ładunku. Każdy kontener wyposażony jest w specjalną metkę RFID, na której zapisany jest jego unikalny numer.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Anna Ostaszewska

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK