| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > UPS ułatwia swoim klientom korzystanie z frachtu lotniczego

UPS ułatwia swoim klientom korzystanie z frachtu lotniczego

UPS udostępniła swoim klientom korzystającym z frachtu lotniczego, elektroniczne odprawy celne. System ten działa w 90 krajach na świecie w tym także w Polsce.

Rozszerzenie usługi Faktura elektroniczna UPS (UPS Paperless Invoice) o międzynarodowy fracht lotniczy oszczędza czas, pieniądze i lasy. Bezpłatne rozwiązanie umożliwia klientom zwiększenie wydajności poprzez integrację procesu zamówienia, przygotowania przesyłek i danych do faktur. Dane są następnie przekazywane, jeszcze przed samą przesyłką, do urzędów celnych, co pozwala wyeliminować problemy związane z dokumentacją papierową.

Ponieważ informacje są przechowywane elektronicznie, znacznie zmniejsza się liczba błędów, które mogą popełnić klienci podczas ręcznego wypełniania dokumentacji celnej. Techniczna strona usługi eliminuje również możliwość dostarczenia niepełnej dokumentacji, co stanowi główną przyczynę opóźnień w przesyłkach międzynarodowych.

Nowa możliwość elektronicznego przetwarzania przesyłek wysyłanych w ramach frachtu lotniczego jest dostępna obecnie za pośrednictwem usługi UPS Internet Shipping oraz oprogramowania UPS CampusShip®. Od stycznia usługa będzie dostępna także w ramach UPS WorldShip®.

UPS to pierwszy przewoźnik w branży, który zaoferował elektroniczną odprawę celną nadawcom przesyłek paczkowych, wprowadzając tę usługę w styczniu 2008 roku. Od tego momentu w ścisłej współpracy z urzędami celnymi na całym świecie firma UPS zwiększyła do ponad 90 liczbę krajów docelowych, które akceptują dane elektronicznych deklaracji celnych i do ponad 70 liczbę krajów nadania, w których dostępne jest elektroniczne przetwarzanie dokumentacji międzynarodowych przesyłek eksportowych.

Żaden inny przewoźnik nie oferuje możliwości cyfrowych odpraw celnych w tak wielu krajach w przypadku przesyłek paczkowych i frachtu.

Od momentu udostępnienia usługi Faktura elektroniczna UPS nadawcom przesyłek paczkowych w 2008 roku, zaoszczędzono niemal 250 milionów arkuszy papieru, co stanowi odpowiednik 21 650 drzew. Firma UPS oczekuje znacznego wzrostu tej liczy po objęciu nową usługą także klientów korzystających z usług frachtu lotniczego.

– Naszym celem jest jak największe uproszczenie międzynarodowych przesyłek dla naszych klientów na całym świecie – powiedział Scott Aubuchon, dyrektor ds. marketingu międzynarodowego frachtu lotniczego w UPS. – Nasze poszerzone usługi umożliwiają większej liczbie naszych klientów uproszczenie i przyspieszenie procedury celnej, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów i oszczędności czasu.

Faktura elektroniczna UPS to usługa idealna dla branż produkcji przemysłowej i dystrybucji, a także handlu detalicznego, produktów konsumenckich, usług profesjonalnych, firm związanych z nowoczesnymi technologiami i innych, regularnie korzystających z przesyłek międzynarodowych.

Firmy mogą zarejestrować się w celu korzystania z usługi Faktura elektroniczna UPS (UPS Paperless Invoice) pod adresem www.ups.com/paperlessinvoice, zaś program UPS WorldShip jest dostępny pod adresem www.ups.com/worldship.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Anna Dylewska

Prawnik w kancelarii e|n|w|c

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK