| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > Nowi partnerzy GLS w Serbii i Chorwacji

Nowi partnerzy GLS w Serbii i Chorwacji

Grupa GLS obejmuje siecią logistyczną dwa kolejne kraje: Serbię i Chorwację. To efekt współpracy z partnerami na rynkach lokalnych.

W Chorwacji paczki dla GLS przewozi ZUMEx, w Serbii - firma AKS Express Kurir. Z drugiej strony, GLS transportuje od czerwca paczki dla obu partnerów w Europie.

Niemcy, Włochy oraz Francja są dla Chorwacji i Serbii ważnymi partnerami handlowymi.Leżące w południowo-wschodniej części Europy państwa realizują około 55% wymiany towarów z Unią Europejską.

Nowy partner sieciowy ZUMEx jest jednym z trzech największych operatorów logistycznych Chorwacji, AKS Express Kurir przoduje na serbskim rynku w obszarze przesyłek ekspresowych.

Paleta produktów tych przedsiębiorstw obejmuje zarówno usługi transportu paczek i przesyłek ekspresowych, jak i magazynowanie.

ZUMEx posiada pięć oddziałów oraz centralną sortownię i nadal chce się rozwijać. W planach ma pięć kolejnych filii. Firma AKS Express Kurir posiada w Serbii 20 ośrodków dystrybucyjnych oraz jedną centralną sortownię

Kurierzy pracują w soboty

Po szybkim ocleniu towarów w kraju docelowym partnerzy doręczają paczki GLS w ciągu 24 godzin na terenie całego kraju. Jedynie dostawa przesyłek na wyspy chorwackie trwa nieco dłużej ze względu na nieregularne połączenia promowe z siecią transportową.

Obaj operatorzy pracują również w soboty. Chorwacja podłączona jest do sieci GLS poprzez codzienne połączenia liniowe między słoweńską sortownią GLS w Ljublanie a Zagrzebiem, Serbia natomiast - dzięki przewozom z węgierskiej sortowni w Budapeszcie poprzez Szeged do Suboticy.

Po tym, jak 1 kwietnia GLS rozpoczął przekazywanie paczek do dostawy nowym partnerom, obie firmy rozszerzyły w czerwcu swoją ofertę o wysyłkę paczek międzynarodowych.

Przesyłki włączane są do szeroko rozgałęzionej sieci europejskiej GLS, która obejmuje obecnie 42 państwa.

Tak jak wszędzie w Europie, również w Chorwacji i Serbii skanuje się paczki podczas całej ich drogi. Łańcuch transportowy zabezpieczany jest dodatkowo w ten sposób, że ZUMEx oraz AKS Express Kurir, podobnie jak i GLS w wielu krajach, korzystają z satelitarnego systemu monitorowania pojazdów.

Grupa GLS w Europie

GLS, General Logistics Systems B.V. (główna siedziba w Amsterdamie) świadczy usługi w zakresie przewozu paczek dla 220.000 klientów w całej Europie oraz oferuje dodatkowo usługi ekspresowe i logistyczne.

Grupa działa w 42 państwach, a poprzez porozumienia zawarte na bazie umów powiązana jest z całym światem. GLS dysponuje 38 centralnymi sortowniami oraz 642 oddziałami. 13.100 pracowników i 17.100 pojazdów pracuje codziennie dla GLS. W roku obrotowym 2010/11 GLS przetransportował 363 miliony paczek, a obrót wyniósł 1,75 miliarda euro.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Sztymelski

Specjalista z zakresu podatków i rachunkowości, księgowy w biurze rachunkowym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK