| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > Nowi partnerzy GLS w Serbii i Chorwacji

Nowi partnerzy GLS w Serbii i Chorwacji

Grupa GLS obejmuje siecią logistyczną dwa kolejne kraje: Serbię i Chorwację. To efekt współpracy z partnerami na rynkach lokalnych.

W Chorwacji paczki dla GLS przewozi ZUMEx, w Serbii - firma AKS Express Kurir. Z drugiej strony, GLS transportuje od czerwca paczki dla obu partnerów w Europie.

Niemcy, Włochy oraz Francja są dla Chorwacji i Serbii ważnymi partnerami handlowymi.Leżące w południowo-wschodniej części Europy państwa realizują około 55% wymiany towarów z Unią Europejską.

Nowy partner sieciowy ZUMEx jest jednym z trzech największych operatorów logistycznych Chorwacji, AKS Express Kurir przoduje na serbskim rynku w obszarze przesyłek ekspresowych.

Paleta produktów tych przedsiębiorstw obejmuje zarówno usługi transportu paczek i przesyłek ekspresowych, jak i magazynowanie.

ZUMEx posiada pięć oddziałów oraz centralną sortownię i nadal chce się rozwijać. W planach ma pięć kolejnych filii. Firma AKS Express Kurir posiada w Serbii 20 ośrodków dystrybucyjnych oraz jedną centralną sortownię

Kurierzy pracują w soboty

Po szybkim ocleniu towarów w kraju docelowym partnerzy doręczają paczki GLS w ciągu 24 godzin na terenie całego kraju. Jedynie dostawa przesyłek na wyspy chorwackie trwa nieco dłużej ze względu na nieregularne połączenia promowe z siecią transportową.

Obaj operatorzy pracują również w soboty. Chorwacja podłączona jest do sieci GLS poprzez codzienne połączenia liniowe między słoweńską sortownią GLS w Ljublanie a Zagrzebiem, Serbia natomiast - dzięki przewozom z węgierskiej sortowni w Budapeszcie poprzez Szeged do Suboticy.

Po tym, jak 1 kwietnia GLS rozpoczął przekazywanie paczek do dostawy nowym partnerom, obie firmy rozszerzyły w czerwcu swoją ofertę o wysyłkę paczek międzynarodowych.

Przesyłki włączane są do szeroko rozgałęzionej sieci europejskiej GLS, która obejmuje obecnie 42 państwa.

Tak jak wszędzie w Europie, również w Chorwacji i Serbii skanuje się paczki podczas całej ich drogi. Łańcuch transportowy zabezpieczany jest dodatkowo w ten sposób, że ZUMEx oraz AKS Express Kurir, podobnie jak i GLS w wielu krajach, korzystają z satelitarnego systemu monitorowania pojazdów.

Grupa GLS w Europie

GLS, General Logistics Systems B.V. (główna siedziba w Amsterdamie) świadczy usługi w zakresie przewozu paczek dla 220.000 klientów w całej Europie oraz oferuje dodatkowo usługi ekspresowe i logistyczne.

Grupa działa w 42 państwach, a poprzez porozumienia zawarte na bazie umów powiązana jest z całym światem. GLS dysponuje 38 centralnymi sortowniami oraz 642 oddziałami. 13.100 pracowników i 17.100 pojazdów pracuje codziennie dla GLS. W roku obrotowym 2010/11 GLS przetransportował 363 miliony paczek, a obrót wyniósł 1,75 miliarda euro.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Chmielniak

Specjalista prawa karnego gospodarczego, autor bloga Białe kołnierzyki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK