| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > GLS: 145 mln euro zysku za rok obrotowy 2010/11

GLS: 145 mln euro zysku za rok obrotowy 2010/11

GLS przetransportował w całej Europie 363 miliony paczek tj. 5,2 proc więcej niż w ubiegłym roku. Obrót wzrósł, z 1,68 mld do 1,75 mld euro. Grupa odnotowała wzrost zysku (EBITA) o blisko10 proc. ze 132 do 145 mln euro.

- Warunki gospodarcze poprawiły się na większości rynków europejskich - wyjaśnia Rico Back, prezes GLS. - Odzwierciedla się to w naszym wzroście ilości przesyłek. Jednak ceny paczek na bardzo konkurencyjnym rynku, pozostają w dalszym ciągu na niezadowalającym poziomie.

- Jesteśmy jednak zadowoleni z naszego wyniku, mówi Back. - GLS nie skupia się w pierwszym rzędzie na tym, aby zdobywać udziały w rynku. Zależy nam na zrównoważonym, solidnym wzroście oraz na stabilnej strukturze klientów.

GLS planuje w nowym roku obrotowym 2011/2012 inwestycje w wysokości ok. 60 mln euro. Głównie w rozbudowę infrastruktury oraz środowiska IT w obrębie całej Grupy.

W nowym roku obrotowym GLS liczy się z dalszym wzrostem rynku przesyłek. - W całej Europie oczekujemy pięcioprocentowego wzrostu, mówi Back. - Jednak presja w odniesieniu do kosztów nie zmniejszy się.

Grupa GLS w Europie

GLS, General Logistics Systems B.V. (z centralą w Amsterdamie), świadczy usługi wysokiej jakości w zakresie transportu paczek dla 220.000 klientów w Europie oraz dodatkowo oferuje usługi ekspresowe i logistyczne. Dzięki własnym spółkom i partnerom Grupa działa w 42 państwach europejskich i poprzez zawarte umowy związana jest z całym światem. Do dyspozycji ma 38 centralnych sortowni oraz 642 oddziały. Dzięki swojej sieci opartej na transporcie drogowym GLS jest jednym z wiodących operatorów logistycznych w Europie. 13.100 pracowników oraz 17.100 pojazdów pracuje codziennie dla GLS. W roku obrotowym 2010/11 GLS przetransportował 363 miliony paczek i osiągnął obrót w wysokości 1,75 mld euro.

źródło: GLS

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka AKS

Kancelaria zajmuje się prowadzeniem spraw zarówno klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »