| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > Grupa Integer.pl. Wzrost zysku netto o 25,8 proc. w I kw. 2011 r.

Grupa Integer.pl. Wzrost zysku netto o 25,8 proc. w I kw. 2011 r.

Grupa Integer.pl – polska grupa pocztowa, dostawca rozwiązań pocztowo-kurierskich i usług z zakresu e-commerce oraz niezależny operator finansowy i telekomunikacyjny, odnotowała w pierwszym kwartale 2011 roku 57,46 mln zł skonsolidowanych przychodów, co oznacza wzrost o 36,2 proc. w porównaniu z 2010 rokiem.

Zysk netto wyniósł 4,83 mln zł i jest wyższy od osiągniętego w analogicznym okresie roku ubiegłego o 25,8 proc. Rentowność netto Grupy Integer ukształtowała się na poziomie 8,4 proc.

W pierwszym kwartale 2011 roku Grupa Integer.pl osiągnęła 6,36 mln zł zysku operacyjnego, co daje wzrost o 18,9 proc. względem I kwartału 2010 roku. Skonsolidowana EBITDA jest wyższa względem analogicznego okresu roku ubiegłego o 37,9 proc. (wzrost z 7,42 mln zł do 10,23 mln zł).

Co najmniej 30 proc. w przychodach Grupy Integer.pl w najbliższych latach będzie stanowić udział usług niestandardowych (w tym elektronicznych), uwzględniając ekspansję zagraniczną Paczkomatów InPost w Europie Środkowo-Wschodniej i na Bliskim Wschodzie.

- Rok 2011 rozpoczęliśmy bardzo aktywnie, co znalazło swoje odbicie w satysfakcjonujących wynikach finansowych - mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu Integer.pl. - Oczywiście są one również odzwierciedleniem działań prowadzonych przez Grupę Integer.pl w całym 2010 roku. Naszą ambicją jest utrzymanie tak wysokiej dynamiki rozwoju w kolejnych latach.

Stopa zwrotu z inwestycji w akcje Integer.pl osiągnęła na koniec marca 2011 roku poziom 488,11 proc. licząc od dnia debiutu spółki na warszawskiej GPW, a do dnia 11 maja wzrosła już do 619,58%.

W I kwartale 2011 roku Grupa Integer.pl kontynuowała przede wszystkim rozwój popularnej usługi Paczkomaty 24/7. Największym osiągnięciem było rozpoczęcie współpracy z estońską pocztą publiczną w oparciu o wygrany przez spółkę Integer.pl przetarg.

Umowa z Eesti Post obejmuje nie tylko produkcję i zainstalowanie 38 paczkomatów, ale również partnerstwo technologiczne oraz doradztwo biznesowe i consulting w kwestii komercyjnego uruchomienia nowej usługi na terenie Estonii.

Wartość I etapu realizacji zlecenia wynosi 950 tys. euro, a estońska poczta nie wyklucza kontynuacji współpracy z Grupą Integer.pl w oparciu o kolejne kontrakty.

Umowa z Eesti Post jest zapowiedzią deklarowanego przez Zarząd Integer.pl mocnego wejścia w 2011 roku na międzynarodowe rynki.

Do końca 2012 roku spółka planuje ekspansję Paczkomatów do co najmniej 9 krajów Europy Środkowej i Wschodniej oraz na Bliski Wschód.

W oparciu o Paczkomaty InPost oraz wdrożone jeszcze w 2010 roku rozwiązania Grupa Integer.pl zapowiada uruchomienie w 2011 roku innowacyjnej usługi umożliwiającej dokonanie całego procesu zakupowego wirtualnie, wyłącznie za pomocą telefonu komórkowego. 

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radcy Prawnego Macieja Kaflińskiego

specjalizuje się w prawie cywilnym, handlowym gospodarczym i finansowym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK