| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Outsourcing transportu wewnętrznego

Outsourcing transportu wewnętrznego

Outsourcing transportu wewnętrznego staje się coraz popularniejszy. Prześledzimy go na przykładzie case study.

Gericke Spedition to powstała w 1921 roku niemiecka firma specjalizująca się w transporcie drogowym na terenie Europy. Chcąc zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę w zakresie przepływów materiałowych – również w obszarze transportu wewnętrznego – łączy siły z partnerami dostarczającymi koncepcji i rozwiązań magazynowych. Przykładem takiej współpracy było opracowanie wraz ze STILL projektu procesów intralogistycznych dla nowopowstałego zakładu montażowego szaf sterowniczych Siemens w Chemnitz.

Zobacz też: Zabezpieczenie wykonania usługi transportowej – kaucja gwarancyjna

Razem można więcej

Gericke było dostawcą usług spedycyjnych dla Siemensa już wcześniej. Kiedy jednak klient zbudował nowy zakład montażowy, poproszono o poszerzenie zakresu współpracy o zarządzanie przepływami materiałowymi – tak, by za całość zagadnień związanych z transportem do, wewnątrz i z hali montażowej odpowiadał krańcowo jeden partner. – Współpracując od wielu lat z Siemensem, wiedzieliśmy sporo o specyfice procesów transportowych w ich firmie. Nie jesteśmy jednak ekspertami w zakresie optymalizacji przepływów materiałowych – mówi Dyrektor Zarządzająca Gericke Petra Scherer. – Stało się więc jasne, że spełnienie potrzeb naszego klienta będzie wymagało kompetentnego partnera. Po przeglądzie rynku, zdecydowaliśmy się powierzyć zadania związane z opracowaniem koncepcji procesów intralogistycznych firmie STILL. – dodaje. Wspólna oferta spotkała się z aprobatą Siemensa. Firmy przystąpiły do tworzenia całościowego projektu zadań transportowych dla zakładu w Chemnitz.

Zobacz też: Kara wynikająca z umowy jako koszt uzyskania przychodów

Specyfika funkcjonowania zakładu Siemens w Chemnitz

Łączna powierzchnia hali nowej montażowni wynosi niemal 10 tys. m2, a wyładunek i załadunek części odbywa się w 8 dokach dla samochodów ciężarowych. Projekt musiał uwzględniać optymalne metody transportu zarówno całych palet, jak i małych części. Pod uwagę brano również szybkość przepływu towarów określonego typu. Ze względu na skalę zakładu, dobre zaprojektowanie procesów intralogistycznych miało kluczowe znaczenie. W porównaniu z obsługiwanym przez Gericke obiektem Siemensa w Hohenstein-Ernstthal, powierzchnia magazynu paletowego w Chemnitz była dwukrotnie, a składu małych części – o 140% większa. – Oczywistym jest, że od optymalnego rozplanowania tras transportowych oraz dopasowania urządzeń techniki magazynowej do lokalnych potrzeb zależy to, jak sprawnie będzie funkcjonował zakład – mówi Rafał Pańczyk, Dyrektor Działu Intralogistyki STILL Polska – W projektach, w ramach których stajemy przed zadaniem obsługi 9 900 miejsc paletowych, oszczędności wynikające z dobrego konceptu oraz wykorzystania technologicznie zaawansowanych wózków przekładają się na bardzo poważne kwoty– dodaje ekspert.

reklama

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Outsourcing transportu wewnętrznego
Outsourcing transportu wewnętrznego

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Mazurkiewicz

Partner – Senior Executive Search Consultant HRK S.A. /IRC Global Executive Search Partners posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, m.in. w branży finansowej i branży doradztwa personalnego. W latach 1998-2004 pracował dla szwajcarskich firm ubezpieczeniowych, m.in. na stanowiskach dyrektora regionalnego oraz dyrektora ds. rozwoju i szkoleń. Jako dyrektor departamentu szkoleń w dużej międzynarodowej organizacji stworzył i rozwinął system szkoleń dla kilku tysięcy przedstawicieli handlowych. Certyfikowany trener Insights Discovery. W swojej pracy zawodowej przeprowadził ponad 150 warsztatów z zakresu komunikacji, zarządzania, negocjacji i technik sprzedaży. W 2006 roku został partnerem zarządzającym HRK Financial Markets w HRK S.A. gdzie stworzył od podstaw zespół specjalizujący się w projektach rekrutacyjnych skierowanych do instytucji finansowych ze szczególnym uwzględnieniem rynku kapitałowego, od tego czasu miał okazję pracować dla ponad 120 klientów. Obecnie w HRK pozyskuje kandydatów na wysokie stanowiska dla wielu renomowanych instytucji finansowych i korporacji międzynarodowych oraz koordynuje realizację procesów rekrutacyjnych na stanowiska menedżerskie i eksperckie w obszarach: Banking & Insurance, Leasing & Financial Services, Legal & Profesional Services, FINANCE, SSC, BPO, HR, FMCG, RETAIL. Odpowiada za relacje z międzynarodową siecią IRC Global Executive Search Partners, nadzoruje Marketing, PR i innowacje.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »