| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > W październiku 2015 r. odnotowaliśmy spadek w sprzedaży usług transportowych

W październiku 2015 r. odnotowaliśmy spadek w sprzedaży usług transportowych

Przewozy ładunków ogółem w październiku spadły o 0,5 proc. rdr, a przeładunki w portach spadły o 22,1 proc. rdr.

Zobacz też: Aktualny taryfikator mandatów 2016 r.

PRZEŁADUNKI W PORTACH W DÓŁ O 22,1 PROC. RDR

Z danych GUS wynika, że w portach morskich w październiku br. przeładowano 5,3 mln ton ładunków, tj. o 22,1 proc. mniej niż rok wcześniej.

"Głęboki spadek (po wysokim wzroście przed rokiem) notowano w przeładunkach kontenerów – o 49,5 proc. do 1,1 mln ton. Zmniejszyły się również przeładunki w grupie ładunków masowych suchych – o 17,8 proc. do 1,7 mln ton oraz masowych ciekłych – o 14,0 proc. do 1,5 mln ton (w tym ropy naftowej o 14,4 proc. do 1,4 mln ton)" - napisano w raporcie.

"Zwiększyły się natomiast przeładunki pozostałych ładunków drobnicowych – o 38,8 proc. oraz ładunków tocznych – o 9,7 proc." - dodano.

W okresie styczeń–październik w portach morskich przeładowano 58,5 mln ton ładunków, tj. o 2,8 proc. więcej niż przed rokiem.

Zobacz też: Co grozi za parkowanie na miejscu dla inwalidy w 2016 r?

KONIUNKTURA W TRANSPORCIE DODATNIA, ALE SŁABSZA MDM

GUS podaje, że w listopadzie 2015 r. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji transport i gospodarka magazynowa kształtuje się na poziomie dodatnim, choć niższym niż przed miesiącem.

"Negatywne, wobec pozytywnych w październiku, są bieżące i przyszłe oceny popytu i sprzedaży. Bardziej pesymistyczne są prognozy sytuacji finansowej, przy mniej korzystnych niż przed miesiącem ocenach bieżących w tym zakresie" - napisano w raporcie.

"Ceny usług transportowych mogą spadać w tempie zbliżonym do oczekiwanego w październiku br. Przedsiębiorcy nie zapowiadają zmian w poziomie zatrudnienia" - dodano. (PAP)

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron z siedzibą w Krakowie świadczy kompleksowe usługi prawne na terenie całego kraju na rzecz wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, osób fizycznych i innych podmiotów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK