| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Zysk PEKAES po trzech kwartałach 2015 r.

Zysk PEKAES po trzech kwartałach 2015 r.

W trzecim kwartale 2015 r. grupa PEKAES wygenerowała przychód ze sprzedaży w wysokości 176,4 mln zł oraz 5,1 mln zł zysku netto.

Po trzech kwartałach 2015 roku Grupa PEKAES ponownie pokazuje dobre wyniki finansowe. Zysk netto po 9 miesiącach wyniósł 16,4 mln i był o 23 proc. wyższy niż w analogicznym okresie 2014 r. Rentowność EBITDA na działalności kontynuowanej wzrosła w tym okresie o 0,4 p.p., do poziomu 5,6 proc. W III kwartale 2015 roku Grupa wygenerowała przychody ze sprzedaży w wysokości 176,4 mln zł oraz 5,1 mln zł zysku netto.

  • Przychody po trzech kwartałach wyniosły ponad 522 mln zł;
  • Zysk z działalności operacyjnej po trzech kwartałach był porównywalny do uzyskanego w analogicznym okresie 2014 roku i wyniósł ponad 14 mln zł;
  • Zysk netto po trzech kwartałach wzrósł o 23 proc. do 16,4 mln zł;
  • 10 mln zł wyniku EBITDA;
  • Wzrost rentowności EBITDA o 0,4 p.p. do poziomu 5,6 proc. po trzech  kwartałach;

Zobacz też: Zysk netto PKP Cargo w trzecim kwartale 2015 r.

Po trzech kwartałach Grupa PEKAES wypracowała ponad 522 mln zł przychodów ze sprzedaży. Największy udział w strukturze przychodów zajmuje niezmiennie spedycja i logistyka (415,4 mln zł).

W przedostatnim kwartale 2015 roku Grupa Kapitałowa PEKAES wygenerowała 176,4 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, z czego prawie 160 mln zł wypracował dominujący podmiot w Grupie, jakim jest spółka PEKAES SA.

Po trzech kwartałach br. PEKAES osiągnął 16,4 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost o 23 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2014 roku. W samym III kwartale Grupa wypracowała zysk netto w wysokości 5 mln zł. Zysk z działalności operacyjnej za trzy kwartały br. wyniósł 14,1 mln zł (ponad 5 mln zł w III kwartale br.). Z kolei zysk brutto osiągnął po trzech kwartałach pułap 42,1 mln zł, wobec 42,3 na koniec września 2014 roku.

Zobacz też: Aktualny taryfikator mandatów 2016 r.

Spółka kontynuuje realizację strategii przyjętej na lata 2014-2018 zakładającej m.in. wzrost rentowności oferowanych produktów i poprawę efektywności we wszystkich obszarach działalności prowadzonej w ramach Grupy. W trzech kwartałach tego roku PEKAES poprawił wszystkie kluczowe wskaźniki rentowności. Rentowność EBITDA wzrosła po dziewięciu miesiącach o 0,4 p.p. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego, natomiast rentowność netto poprawiła się w tym samym okresie o 0,7 p.p. do poziomu 3,1 proc.

– Konsekwentna poprawa rentowności operacyjnej to dla nas kluczowy cel na cały rok 2015. Po trzech kwartałach osiągnęliśmy już wysoki poziom 5,6 proc. a w ciągu najbliższych miesięcy chcemy utrzymać, a nawet poprawić jeszcze ten parametr. Zrealizowanie tego celu jest bardzo ambitnym zadaniem, jednak solidne podstawy organizacyjne i biznesowe, jakie wypracowaliśmy w ostatnich dwóch latach, pozwalają nam z dużym optymizmem oczekiwać jego wykonania – przekonuje Maciej Bachman, prezes zarządu PEKAES.

Na koniec III kwartału br. Grupa dysponowała kwotą 117 mln zł środków i ekwiwalentów pieniężnych.

Źródło: Materiały prasowe PEKAES S.A.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Popiel

Wieloletni pracownik samorządowy, wieloletni pracownik administracji rządowej. Autor szeregu publikacji, dotyczących spraw oświatowych, spraw samorządowych oraz spraw zakresu prawa pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK