| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Uruchomiono nową trasę tramwajową w Gdańsku

Uruchomiono nową trasę tramwajową w Gdańsku

W Gdańsku uruchomiono nową linię tramwajową łączącą śródmieście z dzielnicą Piecki-Migowo. Połączenie tramwajowe, na które mieszkańcy miasta czekali niebagatelne 40 lat!

Zobacz też: Będzie strajk w PKP Cargo?

Wicedyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku Sebastian Zomkowski poinformował, że docelowo w Gdańsku sieć tramwajowa będzie rozbudowywana. Przypomniał, że uchwalony w 2014 r. plan zrównoważonego rozwoju transportu zakłada, że cały szkielet komunikacji w śródmieściu i w sąsiednich dzielnicach zostanie oparty o transport szynowy, tramwajowy. „Autobusy zostaną zredukowane do funkcji dojazdowych” - dodał.

Wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak poinformował, że obecnie przygotowywane są plany budowy linii tramwajowych związanych ze strategicznym planem transportowym dla Gdańska Południe. Podał, że wśród rozpatrywanych projektów są ulice: Nowa Bulońska Północna, tzw. Nowa Politechniczna i Nowa Jabłoniowa. Przyznał, że kolejna nowa linia tramwajowa może być oddawana do użytku dopiero za ok. trzy lata.

Linia została zbudowana w ramach realizacji III etapu Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej. Całkowity koszt budowy i zakupu tramwajów to prawie 226 mln zł, z czego 122 mln zł to dofinansowanie z UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Pomorska Kolej Metropolitalna to ok. 18 km nowa linia łącząca Gdańsk Wrzeszcz z Portem Lotniczym im. Lecha Wałęsy i dalej łącząca się z istniejącą linią kolejową Gdynia - Kościerzyna. Jest to największa inwestycja infrastrukturalna realizowana przez samorząd województwa pomorskiego. (PAP)

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawno-Rachunkowa "Kliman-Rola"

Nasza Kancelaria oferuje doradztwo prawne osobom fizycznym oraz zapewnia obsługę prawną przedsiębiorstw, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, fundacji i stowarzyszeń.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »