| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Nowy przetarg na system informacji pasażerskiej

Nowy przetarg na system informacji pasażerskiej

PKP PLK zamierza wykorzystać środki z nowej perspektywy finansowej UE i ponownie ogłosić unieważniony przetarg na system informacji pasażerskiej.

PKP PLK 17 marca zdecydowały o unieważnieniu przetargu na SDIP, gdyż złożone oferty przekraczały kwotę zaplanowaną na realizację projektu.

"PLK nie rezygnuje z realizacji systemu, który jest zaplanowanym i ważnym elementem poprawy obsługi i bezpieczeństwa pasażerów na przystankach i stacjach. Zarządca infrastruktury ogłosi nowy przetarg i planuje wykorzystanie na ten cel środków z nowej perspektywy finansowej UE" - napisało w komentarzu przesłanym PAP biuro prasowe PKP PLK.

Przedmiotem zamówienia była: dostawa i montaż urządzeń SDIP i CCTV w ramach projektu: „Projekt, dostawa instalacja elementów prezentacji dynamicznej informacji pasażerskiej oraz systemu monitoringu wizyjnego wraz z infrastrukturą techniczną na dworcach, stacjach i przystankach kolejowych POIiŚ 7.1-106”. Przedmiotowy projekt obejmuje obszar całej Polski dla 763 lokalizacji elementów prezentacji systemu dynamicznej informacji pasażerskiej i monitoringu oraz 60 lokalizacji dla stanowisk obsługi systemu monitoringu wizyjnego.

Zobacz też: PLL LOT osiąga zyski z przewozu pasażerów

Otwarcie ofert nastąpiło 20 lutego. Oferta Asseco Poland za 246,98 mln zł brutto okazała się najtańsza na pierwszą część zamówienia, które obejmuje dworce, stacje i przystanki na terenie województwa: dolnośląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego - w 196 lokalizacjach i 13 centrach monitoringu. Zamawiający przed otwarciem ofert poinformował, że budżet na tę część zamówienia to 216,05 mln zł brutto.

Asseco złożyło też najtańszą ofertę na część trzecią zamówienia, która obejmuje dworce, stacje i przystanki na terenie województw: lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Wartość oferty to 262,26 mln zł brutto. Tu również wartość oferty przekracza jednak budżet inwestora wyznaczony na 211,25 mln zł brutto.

Zobacz też: Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Śląskich

Ofertę na część trzecią złożyły także Atende (290 mln zł) i Qumak (290,7 mln zł).

Najtańsze oferty na część drugą i czwartą złożyło konsorcjum Aldesa Construcciones. Wartość ofert wynosiła odpowiednio 205,93 mln zł i 258,44 mln zł. Budżet inwestora na część drugą został ustalony na 199,6 mln zł, a na czwartą na 220,2 mln zł. (PAP)

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Michał Koralewski

Aplikant radcowski, ekspert w dziedzinie prawa handlowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK