| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Rynek usług leasingowych w 2013 r.

Rynek usług leasingowych w 2013 r.

Rok 2013 okazał się bardzo dobry dla branży leasingowej. Specjaliści wskazują, że udało się pobić rekord ustanowiony w 2008 r.

W 4 kwartale rynek finansowania maszyn i urządzeń wzrósł o 7%, a ze względu na trend spadkowy w pierwszych miesiącach w całym roku 2013 o 3%. W ostatnich 3 miesiącach 2013 wreszcie odnotowano wzrosty w sprzęcie budowlanym o 16% - 361,8 mln zł, jednak cały rok zamknięto z ujemnym wynikiem -15% r/r. Silne ożywienie widoczne jest w perspektywie całego roku wśród maszyn poligraficznych (452 mln zł +32% r/r) i sprzętu medycznego (714 mln zł, +24%). Końcówka roku to pierwsze spadki w rolnictwie związane z zakończeniem PROW 2007-2013 – w 4 kwartale -5%r/r – cały rok 3,3 mld zł, +4%.

Prognozujemy, że rok 2014 będzie rokiem 4 dobrych kwartałów na poziomie ostatniego w ubiegłym. Spodziewamy się wreszcie mocnego odbicia w branży budowlano-montażowej i dwucyfrowej dynamiki na tym rynku, co powinno przełożyć się na utrzymanie widocznego już pod koniec roku wzrostu w zakupie sprzętu budowlanego. Okres przejściowy w rolnictwie przed PROW 2014-2020 powinien być dobry dla największych graczy, którzy dzięki rozbudowanej sieci dostawców i wyspecjalizowanej sieci sprzedaży mogą być blisko aktualnych potrzeb inwestycyjnych rolnika i zaoferować mu specjalne, szyte na miarę oferty czy też atrakcyjne finansowanie dowolnego potrzebnego mu specjalistycznego sprzętu, a nie tylko dofinansowywanego przez UE. – twierdzi Tomasz Sudaj.

Rolnictwo to nie tylko inwestycje w maszyny dlatego BZ WBK Leasing wprowadziło specjalną promocyjną ofertę finansowania samochodów osobowych i dostawczych dla rolników, bez prowizji z oprocentowaniem 0% - gdzie możliwe są 4 półroczne raty po 25%.

Źródło: Materiały prasowe BZ WBK Leasing

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Eksperci Lafarge

Światowy lider w produkcji materiałów budowlanych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK