| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Parada parowozów w Wolsztynie

Parada parowozów w Wolsztynie

W dniach 3-4 maja 2014 r. w miejscowości Wolsztyn, na terenie ostatniej parowozowni w Europie, odbędzie się parada parowozów. Zaprezentują się parowozy z Polski i Europy.

Od 1991 roku PKP CARGO S.A. organizuje Paradę Parowozów na terenie Parowozowni w Wolsztynie. Wydarzenie przyciąga ponad 20 tys. miłośników zabytkowej kolei z całego świata.
- Tegoroczna Parada Parowozów odbędzie się podczas weekendu majowego. Chcemy wykorzystać ten czas, aby udostępnić możliwość odwiedzenia wolsztyńskiej parowozowni i podziwiania parowozów jeszcze większej ilości osób, stąd wybór padł na majowy weekend – mówi Mirosław Kuk, rzecznik prasowy PKP CARGO S.A.

Ważnym punktem programu ubiegłorocznej Parady Parowozów było widowisko „Światło, Dźwięk i Para” w reżyserii Bolesława Pawicy z udziałem zabytkowych lokomotyw, grupy artystycznej Mira Art oraz iluzjonisty Macieja Pola. Nie zabrakło także pokazu Strongmanów, Amatorskich Zawodów Drużyn Drezynowych i przejażdżek pociągami retro.

Należąca do PKP CARGO S.A. Parowozownia Wolsztyn, będąca unikalną atrakcją w skali regionu i świata, istnieje od 106 lat. Rocznie odwiedza ją blisko 12 000 turystów. Jest ona obecnie jedynym obiektem na świecie, z którego maszyny użyczane są do prowadzenia regularnych przewozów pasażerskich. Rocznie kilkudziesięcioletnie parowozy Ol-49 pokonują na terenie Wielkopolski blisko 100 tys. km!

Utrzymanie jednego parowozu w pożądanym stanie technicznym kosztuje pół miliona złotych rocznie. Taki jest koszt wszystkich obowiązkowych napraw i przeglądów. PKP CARGO S.A. ponosi również koszty utrzymania Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce. Dbałość o kolejowe dziedzictwo jest działaniem wpisującym się w ideę Biznesu Społecznie Odpowiedzialnego, realizowanego w PKP CARGO S.A. od 2008 roku.

Źródło: PKP Cargo S.A.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

WWW.SCANDIHOME.PL

Sklep internetowy ze skandynawskimi dodatkami do wnętrz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »