| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Parada parowozów w Wolsztynie

Parada parowozów w Wolsztynie

W dniach 3-4 maja 2014 r. w miejscowości Wolsztyn, na terenie ostatniej parowozowni w Europie, odbędzie się parada parowozów. Zaprezentują się parowozy z Polski i Europy.

Od 1991 roku PKP CARGO S.A. organizuje Paradę Parowozów na terenie Parowozowni w Wolsztynie. Wydarzenie przyciąga ponad 20 tys. miłośników zabytkowej kolei z całego świata.
- Tegoroczna Parada Parowozów odbędzie się podczas weekendu majowego. Chcemy wykorzystać ten czas, aby udostępnić możliwość odwiedzenia wolsztyńskiej parowozowni i podziwiania parowozów jeszcze większej ilości osób, stąd wybór padł na majowy weekend – mówi Mirosław Kuk, rzecznik prasowy PKP CARGO S.A.

Ważnym punktem programu ubiegłorocznej Parady Parowozów było widowisko „Światło, Dźwięk i Para” w reżyserii Bolesława Pawicy z udziałem zabytkowych lokomotyw, grupy artystycznej Mira Art oraz iluzjonisty Macieja Pola. Nie zabrakło także pokazu Strongmanów, Amatorskich Zawodów Drużyn Drezynowych i przejażdżek pociągami retro.

Należąca do PKP CARGO S.A. Parowozownia Wolsztyn, będąca unikalną atrakcją w skali regionu i świata, istnieje od 106 lat. Rocznie odwiedza ją blisko 12 000 turystów. Jest ona obecnie jedynym obiektem na świecie, z którego maszyny użyczane są do prowadzenia regularnych przewozów pasażerskich. Rocznie kilkudziesięcioletnie parowozy Ol-49 pokonują na terenie Wielkopolski blisko 100 tys. km!

Utrzymanie jednego parowozu w pożądanym stanie technicznym kosztuje pół miliona złotych rocznie. Taki jest koszt wszystkich obowiązkowych napraw i przeglądów. PKP CARGO S.A. ponosi również koszty utrzymania Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce. Dbałość o kolejowe dziedzictwo jest działaniem wpisującym się w ideę Biznesu Społecznie Odpowiedzialnego, realizowanego w PKP CARGO S.A. od 2008 roku.

Źródło: PKP Cargo S.A.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Nowicki

Członek Zarządu Sembox Sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK