| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Rozliczanie usług logistycznych w Rosji

Rozliczanie usług logistycznych w Rosji

Rozliczanie usług transportowych i logistycznych w Rosji to przede wszystkim wygoda dla przedsiębiorców działających na rynkach wschodnich. Stało się to niezwykle cenionym rozwiązaniem biznesowym. Dlaczego?

Z dnia na dzień rośnie popularność możliwości rozliczenia operacji transportowych i logistycznych w Rosji przez przedsiębiorców z całej Europy. Wkrótce, jeżeli operator logistyczny nie zapewni takiej alternatywy nie będzie mógł ubiegać się o pozycje lidera usług logistycznych świadczonych do Rosji.

Klienci z różnych firm produkcyjnych i korporacji kupują usługi centralne, jednak rozliczają je lokalnie. Rosyjskie oddziały koncernów europejskich przejmują budżety logistyczne. Dzięki temu sami rozliczają koszty transportu z lokalnym partnerem w swojej walucie. Rosyjski urząd kontroli obrotu walutowego wymusza na rosyjskich firmach restrykcyjne przestrzeganie procedur, jeżeli chodzi o rozliczenia w obcych walutach, dlatego to jest tak istotna sprawa. Koncerny musiałby zainwestować w dodatkową administrację, by spełnić wszelkie stawiane im wymogi. 

Otrzymanie faktur w rosyjskiej walucie jest dla przedsiębiorców bardzo korzystnym rozwiązaniem. Pomaga to w rozliczeniach wewnątrz firmowych i podatkowych. Dodatkowo to jedyna możliwość odliczenia podatku VAT. Dzięki takiej opcji nie istnieje ryzyko walutowe. Zmienny kurs może wpłynąć znacząco na koszt końcowy produktu. Perspektywa wyboru waluty rozliczenia, umożliwia ujednolicenie różnic kursowych. Również istnieje możliwość trafniejszego prognozowania wyników finansowych.

Podsumowując, posiadanie własnego biura w Rosji ma wiele atutów zarówno jak i dla koncernów logistycznych, jak i dla ich klientów. Przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie lokalne (lokalny customer service). Pracownicy takich firm wyspecjalizowani są pod kątem znajomości rynków i realiów wschodnich. Również mają szeroką wiedzę i doświadczenie w obsłudze międzynarodowych kontraktów. Dodatkową zaletą jest to, że posiadają również rozległą sieć partnerów w regionach kraju docelowego. Dlatego też wszystkie te czynniki powodują stale rosnące zainteresowanie taką opcją.

Tekst: Paulina Samoraj
Źródło: Materiały prasowe ROHLIG SUUS Logistics

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Przyborowska

Radca Prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK