| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > AWT Group na polskich torach pod własną marką

AWT Group na polskich torach pod własną marką

AWT Group zrealizował transport surowców z Polski do Republiki Czeskiej. Pierwszy raz pod własną marką.

Transport został zrealizowany dla spółki Dalkia i obejmował przewóz węgla z miejscowości Toszek w Polsce na bocznicę kolejową w Ostrawie-Trzebowicach. Przewóz ten był wynikiem długotrwałego procesu, zmierzającego do uzyskania certyfikatu bezpieczeństwa przewoźnika kolejowego, uprawniającego do świadczenia przez AWT kolejowych usług przewozowych w Polsce.
Pociąg, składający się z dwóch lokomotyw serii 753,7 i 25 wagonów typu Fals został wysłany z głównego dworca kolejowego w Ostrawie. Po przekroczeniu granicy w Chałupkach, pociąg dotarł do Toszka. Tam, w sobotę, w miejscowym składzie węgla wagony były załadowywane surowcem, przeznaczonym do testu spalania. Po przeprowadzeniu testu pociąg wyruszył z powrotem do Czech w miejsce przeznaczenia, czyli na bocznicę kolejową w Ostrawie-Trzebowicach, położoną na terenie spółki Dalkia, długoletniego klienta AWT.
„Cały proces transportu odbył się naprawdę gładko. Wszystko zajęło nam w sumie 24 godziny, włącznie z procesem załadowywania. Udało nam się zrealizować przewóz w doskonałym czasie i jestem pewny, że ten rodzaj transportu stanie się dla nas wkrótce czymś powszednim,” powiedziała Jana Vládková, Dyrektor Sprzedaży ds. Transportu Kolejowego w Grupie AWT.

W marcu AWT został pierwszym w historii zagranicznym przewoźnikiem, który uzyskał certyfikat bezpieczeństwa przewoźnika kolejowego od Urzędu Transportu Kolejowego (UTK). AWT działa już w Polsce jako spedytor, zapewniając transport materiałów dla swoich klientów, poprzez wykorzystanie lokalnych partnerów i pracowników. Kilka miesięcy temu AWT założył lokalną spółkę zależną AWT Rail PL, oferującą także usługi spedycyjne.

Polski rynek przewozów kolejowych jest około trzech razy większy od czeskiego. Zgodnie z oficjalnymi statystykami w 2011 r. po polskich torach przewieziono 224 milionów ton materiałów, podczas gdy w Czechach było to nieco ponad 80 milionów ton. Po przeliczeniu na miarę pracy przewozowej polski rynek osiągnął wielkość 51 miliardów tonokilometrów, w porównaniu z 14 miliardami tonokilometrów w Czechach.

Źródło: Materiały prasowe AWT Group

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK