| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > E-faktura - sposób na redukcję kosztów

E-faktura - sposób na redukcję kosztów

Jednym ze sposobów na optymalizację pracy i zmniejszenie kosztów jest wdrożenie e-faktury, zamiast tradycyjnej faktury drukowanej. Takie rozwiązania doceniają m.in. importerzy z branży motoryzacyjnej.

Szeroka skala działalności dealerów samochodowych sprawia, że ponoszą oni stosunkowo spore koszty związane z drukowaniem i dystrybucją faktur VAT. Korzystając z systemu online przedstawiciele branży motoryzacyjnej redukują koszty wydruku i opłaty operatora pocztowego, czy kuriera. Faktury przekazywane za pośrednictwem platformy dotyczą głównie zakupu samochodów i części. Już po pierwszych miesiącach, proces odbierania, regulowania i przechowywania faktur generuje stałe, znaczące oszczędności finansowe.

System elektroniczny gwarantuje również pełne bezpieczeństwo transakcji. Każdy dokument wystawiony przez system jest zabezpieczony znacznikiem czasu i podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Dodatkowo szybkość systemu powoduje znaczne usprawnienie obiegu dokumentów w firmach, dzięki temu, że docierają one do odbiorców natychmiast po wystawieniu.

Charakter relacji biznesowych panujących w branży motoryzacyjnej pomiędzy importerami a dealerami marek powoduje, że usługi systemu online dostosowywane są do indywidualnych potrzeb importerów, aby proces fakturowania działał szybko i sprawnie, przy zachowaniu wymogów rozporządzenia Ministerstwa Finansów w sprawie wystawiania, a także przechowywania oraz udostępniania dokumentów organom kontroli.

"Korzystanie z platformy wymiany e-faktur to nowy trend w branży motoryzacyjnej. Outsourcing procesu wystawiania i dystrybucji dokumentów za pomocą portalu mojerachunki.pl generuje realne oszczędności i ułatwienia zarówno dla wystawców, jak i odbiorców e-faktur. Cieszymy się, że grono marek aktywnie korzystających z usprawnień systemu VIA™ - Moje Rachunki online, powiększa się i do dealerów Volvo oraz Skody dołączają przedstawiciele Volkswagena, Audi, Seat oraz Porsche należących do koncernu Volkswagen Group Polska – powiedział Przemysław Płudowski, Dyrektor Sprzedaży Produktów Elektronicznych.

Skala oszczędności, jakie niesie elektroniczne fakturowanie, jest tym większa, im więcej odbiorców wyrazi zgodę na otrzymywanie e-faktur. Importer, który rozszerzył swoją współpracę
z firmą BillBird SA, uzyskał taką zgodę od wszystkich partnerów biznesowych. 

Źródło: Materiały prasowe BillBird SA

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

ChinskiRaport.pl

Serwis umożliwiający weryfikację chińskich firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK