| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > PEKAES sprzedał spółkę zależną ON ROAD Truck Services S.A.

PEKAES sprzedał spółkę zależną ON ROAD Truck Services S.A.

Zgodnie z zapowiedziami, PEKAES SA, największa polska firma w branży TSL, sprzedała ON ROAD Truck Services S.A., spółkę zależną zajmującą się działalnością dealersko-serwisową. Jest to jeden z ostatnich elementów realizacji strategii spółki na lata 2010-2012, która zakłada koncentrację na podstawowej działalności.

Transakcja sprzedaży spółki ma łączony charakter: wykupu managerskiego oraz finansowania pozyskanego od zewnętrznego inwestora. W transakcji PEKAES sprzeda 100% akcji spółki oraz dodatkowo nieruchomość w Poznaniu. Sprzedaż spółki zależnej, której działalność nie jest ściśle powiązana z podstawową działalnością PEKAES, czyli transportem i logistyką (TSL), jest ważnym elementem trzyletniej strategii biznesowej przyjętej w 2010 roku. 

To kolejny w ostatnim czasie krok, który zbliża PEKAES do zakończenia procesu reorganizacji struktury, a w konsekwencji zwiększenia efektywności działania jakości oferowanych usług. Spółka kończy również proces zastąpienia taboru własnego taborem obcym, którego finał nastąpi w styczniu 2013 roku, co pozwoli znacząco obniżyć koszty funkcjonowania oraz uelastycznić tę część biznesu. Tym samym PEKAES dołączył do najlepszych standardów transportu w Europie, oferując jeszcze lepsze dopasowanie oferty dla Klientów.

„Wypełniamy nasze zobowiązania wobec rynku i Klientów: skupiamy się na naszym podstawowym biznesie, zmniejszamy koszty funkcjonowania i zwiększamy jakość oferowanych usług. Wprowadzone zmiany pozwalają na szybsze i bardziej elastyczne reagowanie na potrzeby rynku. Efekty realizacji strategii widać nie tylko w polepszających się wynikach spółki, ale także w rosnącym zaufaniu naszych dotychczasowych Klientów” - mówi Maciej Bachman, p.o. Prezes Zarządu PEKAES.

W październiku PEKAES świętował 10-lecie współpracy z niemiecką firmą logistyczno-transportową Emons, wyłącznym partnerem drobnicowym PEKAES na terenie Niemiec. W ubiegłym miesiącu spółka przedłużyła także na kolejne 6 lat umowę z FagorMastercook, dla której PEKAES wykonuje kompleksowe operacje logistyczne związane z prowadzeniem i obsługą magazynów części zamiennych.


reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania

Realizuje politykę rządu w zakresie równego traktowania, w tym przeciwdziałania dyskryminacji

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »