| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Punkty krytyczne w transporcie kolejowym dla branży Automotive

Punkty krytyczne w transporcie kolejowym dla branży Automotive

Ponieważ aż 25 proc. wysyłek samochodów realizowanych przez GEFCO odbywa się właśnie przy pomocy pociągów (przy europejskiej średniej wynoszącej 17 proc.), firma zdecydowała się na opracowanie własnego modelu transportowego dla przepływów kolejowych.

Sprawny operator logistyczny powinien mieć globalną perspektywę łańcucha dostaw i dysponować rozwiniętą siecią międzynarodową. To pozwala na elastyczność w niestandardowych sytuacjach. Pociągi to podstawowy środek transportu na trasach międzynarodowych, jednak w sytuacjach kryzysowych, kiedy niemożliwy jest transport kolejowy, wszystkie ponadprogramowe przepływy są realizowane za pośrednictwem transportu drogowego, powietrznego czy wodnego.

Transport kolejowy na długich trasach

Charakterystyczną cechą przepływów logistycznych w Automotive jest to, że odbywają się na długich trasach, zazwyczaj między kilkoma krajami. W Europie w przypadku transportu kolejowego wiąże się to ze specyficznymi różnicami w rozstawie torów pomiędzy poszczególnymi krajami. Taka sytuacja ma miejsce na granicy Francji i Hiszpanii oraz Polski i Rosji, Białorusi i Ukrainy.

Dla tego typu utrudnień należy szukać specjalnych dedykowanych rozwiązań takich jak choćby wspólny projekt GEFCO, Captrain Deutschland i Transcontainer, który wprowadza usługę transportu kolejowego komponentów do produkcji samochodowych między Vesoul we Francji i Kaługą w Rosji. Jest to jest jeden z największych w Europie multimodalnych projektów logistycznych, oparty na przeładunku kontenerów w strefie granicznej z pociągów o normalnym rozstawie kół na te szersze, które poruszają się za naszą wschodnią granicą.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Finesia Consulting Sp. z o.o.

Usługi księgowe i kadrowo-płacowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK