| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > PEKAES wspiera rekonstrukcję malowideł XVII-wiecznej synagogi

PEKAES wspiera rekonstrukcję malowideł XVII-wiecznej synagogi

Operator logistyczny PEKAES transportuje odtworzony dach zniszczonej podczas II wojny światowej synagogi w Gwoźdźcu (dzisiejsza Ukraina).

Powstała w Gwoźdźcu na Ukrainie w 1650 roku drewniana synagoga doszczętnie spłonęła podczas II wojny światowej. Do tego czasu synagoga była jedną z pereł sakralnej architektury drewnianej.

Jej wyróżnikiem przez stulecia pozostawała bogato zdobiona drewniana kopuła. Projekt Gwoździec Re!konstrukcja zakłada całkowite odtworzenie symbolicznego dachu w oparciu o archiwalne fotografie i przy wykorzystaniu technik i materiałów sprzed przeszło 300 lat. Studenci będą pracować pod okiem artystów specjalizujących się w odtwarzaniu historycznych budowli z amerykańskiego Handshouse Studio.

W 2013 roku cały zrekonstruowany dach z polichromią będzie eksponatem w galerii „Miasteczko” w realizowanym na warszawskim Muranowie Muzeum Historii Żydów Polskich.

PEKAES

Największa polska spółka sektora TSL, od 2004 r. notowana na GPW. Oferta PEKAES obejmuje usługi spedycji drogowej, lotniczej i morskiej oraz szereg usług w ramach zarządzania łańcuchem dostaw. Spółka dysponuje jedną z trzech najefektywniejszych sieci terminali dystrybucyjnych w kraju. PEKAES jest znaną marką na rynku polskim i międzynarodowym, jest także jedną z najstarszych firm transportowych w Polsce.

Wśród akcjonariuszy spółki znajduje się m.in. Kulczyk Holding S.A. oraz wiodące fundusze inwestycyjne i instytucje finansowe.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

TomTom

Założona w 1991 firma TomTom (AEX:TOM2) jest wiodącym na świecie dostawcą produktów i usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych ukierunkowanym na dostarczenie wszystkim kierowcom najlepszych na świecie rozwiązań nawigacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »