| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Największe firmy logistyczne dyskutują o transporcie materiałów niebezpiecznych

Największe firmy logistyczne dyskutują o transporcie materiałów niebezpiecznych

Przedstawiciele 14 największych firm z branży paliwowej, chemicznej i logistycznej w Polsce dyskutuje o bezpieczeństwie w logistyce przewozowej. W Płocku trwa dwudniowa narada sygnatariuszy Ogólnopolskiego Systemu Pomocy w Transporcie Materiałów Niebezpiecznych - SPOT.

Każda z firm i organizacji uczestniczących w naradzie jest zobowiązana nieodpłatnie świadczyć pomoc w przypadku jakichkolwiek zdarzeń transportowych na terenie całego kraju. To są ludzie, wiedza i sprzęt. Wypracowane wnioski pomogą nam w trackie bieżących, codziennych działań" - podkreślił prezes.

Adam Stoliński z biura ds. bezpieczeństwa i higieny pracy PKN Orlen przyznał, że członkowie SPOT starają się pozyskać nowe podmioty, nie tylko przedstawicieli dużych zakładów przemysłu chemicznego, ale również związane z naprawą cystern kolejowych czy samochodowych. "Na co dzień realizujemy różne działania, ale cel mamy wspólny. Jest nim troska o bezpieczeństwo, zdrowie i ochronę środowiska" - zaznaczył.

W ramach SPOT działa sieć regionalnych ośrodków, których celem jest ograniczenie skutków awarii lub wypadków poprzez udzielenie szybkiej i fachowej pomocy Państwowej Straży Pożarnej i innym służbom ratowniczym. Członkowie systemu zobowiązują się m.in. do telefonicznego doradztwa, wysyłania na miejsce wypadków ekspertów i specjalnego sprzętu technicznego. SPOT przekazuje też informacje o występujących zagrożeniach. 

Co to są towary niebezpieczne?

Towary niebezpieczne to substancje, które ze względu na swoje właściwości chemiczne, fizyczne bądź biologiczne mogą w razie nieprawidłowego obchodzenia się z nimi spowodować śmierć, olbrzymie straty materialne lub skażenie środowiska naturalnego.

Najwyższa Izba Kontroli oszacowała w opublikowanej we wtorek informacji, że udział towarów niebezpiecznych w ogólnej masie przewożonych ładunków transportem lądowym wynosi w Polsce ok. 10 proc.

(PAP)


Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza FORUM r.pr. K. Piluś i s-ka sp.k.

Masowe odzyskiwanie wierzytelności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK