| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Największe firmy logistyczne dyskutują o transporcie materiałów niebezpiecznych

Największe firmy logistyczne dyskutują o transporcie materiałów niebezpiecznych

Przedstawiciele 14 największych firm z branży paliwowej, chemicznej i logistycznej w Polsce dyskutuje o bezpieczeństwie w logistyce przewozowej. W Płocku trwa dwudniowa narada sygnatariuszy Ogólnopolskiego Systemu Pomocy w Transporcie Materiałów Niebezpiecznych - SPOT.

Każda z firm i organizacji uczestniczących w naradzie jest zobowiązana nieodpłatnie świadczyć pomoc w przypadku jakichkolwiek zdarzeń transportowych na terenie całego kraju. To są ludzie, wiedza i sprzęt. Wypracowane wnioski pomogą nam w trackie bieżących, codziennych działań" - podkreślił prezes.

Adam Stoliński z biura ds. bezpieczeństwa i higieny pracy PKN Orlen przyznał, że członkowie SPOT starają się pozyskać nowe podmioty, nie tylko przedstawicieli dużych zakładów przemysłu chemicznego, ale również związane z naprawą cystern kolejowych czy samochodowych. "Na co dzień realizujemy różne działania, ale cel mamy wspólny. Jest nim troska o bezpieczeństwo, zdrowie i ochronę środowiska" - zaznaczył.

W ramach SPOT działa sieć regionalnych ośrodków, których celem jest ograniczenie skutków awarii lub wypadków poprzez udzielenie szybkiej i fachowej pomocy Państwowej Straży Pożarnej i innym służbom ratowniczym. Członkowie systemu zobowiązują się m.in. do telefonicznego doradztwa, wysyłania na miejsce wypadków ekspertów i specjalnego sprzętu technicznego. SPOT przekazuje też informacje o występujących zagrożeniach. 

Co to są towary niebezpieczne?

Towary niebezpieczne to substancje, które ze względu na swoje właściwości chemiczne, fizyczne bądź biologiczne mogą w razie nieprawidłowego obchodzenia się z nimi spowodować śmierć, olbrzymie straty materialne lub skażenie środowiska naturalnego.

Najwyższa Izba Kontroli oszacowała w opublikowanej we wtorek informacji, że udział towarów niebezpiecznych w ogólnej masie przewożonych ładunków transportem lądowym wynosi w Polsce ok. 10 proc.

(PAP)


Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Stowarzyszenie Konsumentów Polskich

Stowarzyszenie zajmuje się ochroną praw konsumentów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK