| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Jakie są zalety frachtu lotniczego

Jakie są zalety frachtu lotniczego

Transport lotniczy towarów to jeden z kluczowych elementów mających wpływ na rozwój dzisiejszej wymiany handlowej. Jego główna zaleta, szybkość, umożliwia producentom sprawne przemieszczanie nieograniczonej ilości części czy wyrobów gotowych z punktu A do punktu B w krótkim czasie.

Jednak w przypadku wielu miejsc Unii Europejskiej, transport drogowy nie spełnia oczekiwań gdzie mowa o szybkości oraz niezawodności. Alternatywą dla stosunkowo długich i mało bezpiecznych dostaw drogowych pomiędzy dwoma różnymi krańcami Europy jest transport lotniczy, który dzięki gęstej sieci połączeń pozwala na krótsze przewozy oraz odbiory towarów.

Dostawy ładunków na czas

Fracht lotniczy jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którym zależy na sprawnym zarządzaniu łańcuchem dostaw. Terminowość oraz precyzyjność dostaw odgrywa kluczową rolę zwłaszcza dla branży „automotive”, gdzie komponenty do produkcji samochodów muszą trafić do fabryki „Just In time”, a jakiekolwiek opóźnienie może wstrzymać całą linię produkcyjną, generując ogromne straty. Problemy dla przedsiębiorców mogą rodzić również nieprecyzyjne, zbyt wczesne dostawy, które burzą odpowiednio zaprojektowany model logistyczny, generując dodatkowe i nieprzewidziane koszty magazynowania.

Bardzo ważną rolę w tym zakresie odgrywa operator logistyczny, który dzięki odpowiedniej komunikacji między klientem, a spedytorem, dba nie tylko o sprawny przebieg wszystkich procesów logistycznych, ale również dostępność różnego typu samolotów oraz ich wyposażenia.

Samolotem towary niebezpieczne

Transport lotniczy doskonale sprawdza się w przypadku towarów ponadgabarytowych oraz  niebezpiecznych, których transport wiąże się z koniecznością posiadania wysokich kwalifikacji i doświadczenia, a także podczas przewozu ładunków wymagających transportu w suchym lodzie, które muszą być dostarczone do odbiorców w ciągu maksymalnie 48 godzin, w przeciwnym razie stracą swoje właściwości. Fracht drogą powietrzną jest idealnym rozwiązaniem w przypadku opóźnień w produkcji, awarii lub dużych odległości pomiędzy poszczególnymi punktami w Europie.

W pilnych przypadkach, dzięki wykorzystaniu możliwości jakie daje transport lotniczy, spedytor jest w stanie zorganizować samolot czarterowy lub zaaranżować osobiste dostarczenie ładunków przez dedykowanego kuriera. Dzięki wykorzystaniu różnych rozwiązań oraz całej sieci połączeń lotniczych po Europie transport lotniczy daje gwarancję bezpieczeństwa, elastyczności oraz efektywności dostaw.

DHL Airfreight Plus Europe

Firma DHL Global Forwarding za pomocą usługi Airfreight Plus Europe firma DHL GF może zapewnić transport towarów bez względu na wagę oraz wymiary w określonych ramach czasowych (zarówno w eksporcie jaki i imporcie).

Klienci mogą sami decydować o warunkach frachtu, płacąc jedną, uwzględniającą wszystko cenę, bez ukrytych opłat. Wśród dostępnych produktów lotniczych po Europie przedsiębiorcy mogą wybierać spośród kilku rozwiązań, które obejmują dostawę następnego dnia (Premium), w ciągu dwóch dni (pakiet Classic),  a także produkt Economy (gwarantujący dostawę w ciągu 3-5 dni, ale za to w atrakcyjnej cenie frachtu). Tym przedsiębiorcom, którzy ze względu na mniej skomplikowany proces logistyczny, oczekują optymalizacji kosztów transportu, kosztem wydłużenia czasu dostawy towarów, firma oferuje usługę Euroconnect, która  sprawdza się najczęściej na niewielkich odległościach. Aby obniżyć koszty transportu jest w stanie skonsolidować zarówno lekkie kartony, ciężkie palety i skrzynie, a także towary niestandardowe, przy jednoczesnym zachowaniu jakości transportu.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Buszan Augustyniak Suchecka Adwokat Radcowie Prawni Spółka partnerska

Ekspert w zakresie nieruchomości, własności intelektualnej, podatków oraz praw przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK