| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Baltlicon: Wybór właściwego kontenera pozwala zmniejszyć koszty

Baltlicon: Wybór właściwego kontenera pozwala zmniejszyć koszty

W 2011 port DCT w Gdańsku przeładował 650 tys. TEU, czyli o ponad 200 tys. TEU więcej niż w roku 2010. Według operatorów efektywność kosztowa i prostota wykorzystania będą dalej stymulować rozwój rynku transportu kontenerowego.

Kontenery ma materiały sypkie

Kontenery można na przykład przystosować do transportu materiałów sypkich – w warsztatach Balticon montowane są pojemniki typu linerberg, dzięki którym w kontenerach można przewozić zboża czy sypkie surowce. Ponadto, dostępne są również cysterny umożliwiające przewóz ładunków płynnych.

Kontenery chłodnicze

Bardzo istotna jest możliwość transportu żywności i towarów nietrwałych w specjalistycznych kontenerach chłodniczych. Sprawdzają się one przez cały rok, gdyż nowoczesne agregaty zdolne są utrzymać temperaturę od -30°C do +30°C, pozwalają zmrozić lub odpowiednio schłodzić dany towar, w zależności od pory roku i potrzeb.

Te wyspecjalizowane jednostki znacznie ułatwiają przewożenie – nawet na bardzo duże odległości – żywności, leków i innych tzw. „towarów wymagających”.
Jak wskazują powyższe przykłady, transport kontenerowy jest bardzo uniwersalnym rozwiązaniem zarówno dla dużych, jak i średnich firm – operujących bardzo zróżnicowanym rodzajem asortymentu.

Kluczowe w wyborze właściwego operatora – w celu optymalizacji kosztów i procesów logistycznych w firmie – jest znalezienie oferty zapewniającej obsługę wszystkich elementów łańcucha logistycznego. Na takie zapotrzebowanie odpowiada Balticon. Spółka oferuje swoim klientom pełen zakres usług od wynajmu, dzierżawy i sprzedaży właściwego typu kontenera przez depot, serwis jednostek, aż do transportu w miejsce przeznaczenia.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Strict Minds Communication

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK