| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Kierowcy ciężarówek już nie blokują drogi do granicy

Kierowcy ciężarówek już nie blokują drogi do granicy

Kierowcy ciężarówek blokowali drogę dojazdową do polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Kuźnicy (Podlaskie). Domagali się m.in. usprawnienia odpraw. Dzisiaj protest został zakończony.

Jeden z protestujących kierowców powiedział PAP, że zablokowanie drogi do przejścia było jedyną formą protestu, która mogła wywołać "odzew". Jego zdaniem służby zaczęły z nimi rozmawiać i wyjaśniać, jaka jest sytuacja na granicy, dopiero, gdy doszło do blokady, mimo że kierowcy zgłaszali swoje postulaty już wcześniej. "A my niezadowoleni jesteśmy z tego powodu, że 3 dni czekamy w kolejce" - mówi.

Kierowcy uważają, że służb na przejściu jest za mało. Mówią, że tylko "niektóre okienka" są otwarte. "A my stoimy i czekamy" - dodał. Kierowca, który rozmawiał z PAP, powiedział, że kierowcy stoją najpierw w wielogodzinnych kolejkach, a potem są "ścigani" za przekroczenie czasu pracy wykazywanego przez tachografy.

Kierowcy w trakcie negocjacji, które odbyły się ze służbami, usłyszały od nich, że są przygotowane do rozładowania kolejki, jaka powstała na granicy.

Długi czas odprawy na granicy

We wtorek czas oczekiwania na odprawę na wyjazd na Białoruś w Kuźnicy to - według danych POSG - 33 godziny, a na wjazd do Polski 5 godzin. Z danych straży granicznej wynika, że w marcu, w ostatnich dniach średni czas oczekiwania na wyjazd z Polski w Kuźnicy wynosił kilkanaście godzin. Większe kolejki zawsze zdarzają się po weekendach. Pogranicznicy mówią, że jest to związane z tym, że kierowcy na początku tygodnia chcą być na miejscu swojej podróży. Jak podała Wójcik, średnio w 2011 roku na dobę w Kuźnicy były odprawiane 624 ciężarówki.

Służby graniczne podkreślają, że ruch na przejściu w Kuźnicy jest większy w związku z okresem przedświątecznym, ale także dlatego, że strona białoruska wprowadziła na sąsiednim przejściu w Bobrownikach ograniczenia dotyczące ładowności ciężarówek, które mogą tam przekraczać granicę ze względu na stan drogi dojazdowej po stronie białoruskiej. W Bobrownikach we wtorek ciężarówki czekały na odprawę na wyjazd na Białoruś 7 godzin.

(PAP)

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

RSM Poland – Audit, Tax, Consulting

Dzięki nam z odwagą spojrzysz w biznesową przyszłość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK