| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Zakończono wdrażanie sieci do obsługi viaToll

Zakończono wdrażanie sieci do obsługi viaToll

Hughes Europe i IT Partners instalują sieć obsługującą viaToll - elektroniczny system pobierania opłat drogowych w Polsce.

Hughes Network Systems Europe i jego polski partner IT Partners Sp.z.o.o., zakończyły wdrożenie sieci opartej na technologii łączności satelitarnej dla Kapsch TrafficCom. Obsługuje ona system elektronicznego pobierania opłat viaTOLL powstały w ramach projektu dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

Elektroniczny system poboru opłat

Hughes i IT Partners dostarczyły i zainstalowały rozwiązania szerokopasmowej łączności satelitarnej HughesNet® w ponad 500 lokalizacjach w całym kraju. Obejmują one bramki automatycznego pobierania opłat na głównych drogach oraz przydrożne punkty sprzedaży urządzeń viaBOX, które montuje się w pojazdach.

Pokładowe urządzenie viaBOX przesyła zakodowane informacje o pojeździe do bramek rozmieszczonych na drogach. Następnie bramki przekazują te informacje przez szerokopasmowe łącza satelitarne do centrum obsługi systemu, a kierowca jest obciążany kosztami korzystania z określonego odcinka płatnej drogi.

Sieciowy system satelitarny Hughes umożliwia działanie systemu viaTOLL, dzięki któremu polskie Ministerstwo Infrastruktury może automatycznie i tanio realizować pobieranie opłat za korzystanie z autostrad, dróg szybkiego ruchu i dróg krajowych. Ponad 600 000 pojazdów jest już zarejestrowanych w systemie viaTOLL, a liczba ta jeszcze zwiększy się w najbliższych miesiącach.

„Wybraliśmy do współpracy firmy Hughes i IT Partners, ponieważ od wielu lat z powodzeniem zajmują się rozwijaniem innowacyjnych technologii satelitarnych, zapewniając do nich dostęp na terenie całej Polski, a podłączenia każdej nowej lokalizacji w ciągu zaledwie kilku godzin” - powiedział Marek Cywiński, dyrektor zarządzający z firmy Kapsch.

„Co więcej elastyczność technologii satelitarnej Hughes pozwoliła nam zrealizować wdrożenie w rekordowym czasie i przed terminem”. Kompletne wdrożenie, zgodnie z wymaganiami GDDKiA, musiało być wykonane w czasie krótszym niż 8 miesięcy”.

Hughes Network Systems

Hughes Network Systems, LLC (Hughes) jest jednym z największych na świecie dostawców rozwiązań szerokopasmowej łączności satelitarnej dla odbiorców indywidualnych i biznesowych.
Hughes proponuje innowacyjne technologie sieciowe, usługi zarządzane i rozwiązania dla firm oraz organizacji państwowych na całym świecie. HughesNet® jest najlepszą na rynku ofertą usług szybkiego, satelitarnego dostępu Internetu, którą można dopasować do każdego budżetu. Hughes sprzedał ponad 2,5 miliona systemów klientom w ponad 100 krajach i ma 50-procentowy udział w rynku. Produkty firmy są zgodne ze światowymi standardami zatwierdzonymi przez organizacje TIA, ETSI i ITU, takimi jak IPoS/DVB-S2, RSM-A czy GMR-1.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Anna Pisu

B2B Manager inFakt.pl. Ukończyła studia na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza oraz Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Z branżą̨ internetową związana od ponad 10 lat, z branżą księgowości od 5 lat. W Ogólnopolskim Biurze Rachunkowym inFakt specjalizuje się w przeprowadzaniu praktycznych warsztatów z księgowości i przedsiębiorczości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK