| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Jakie są najnowsze rozwiązania w śledzeniu przesyłek

Jakie są najnowsze rozwiązania w śledzeniu przesyłek

Obecnie śledzenie przesyłki w transporcie to standard, ale udostępnienie aplikacji do śledzenia przesyłek na iPhonie, pomaga w zarządzaniu tymi przesyłkami. Na przykład DHL Cargo Mobile Tracking Application (DGF Track) to aplikacja umożliwiająca dostęp do aktualnych danych dotyczących przesyłki bezpośrednio ze smartfonów Apple.

Nowa opcja śledzenia przesyłek jest dostępna dla klientów korzystających ze wszystkich urządzeń Apple (Ipad, IPod i Mac), a aplikację można pobrać za darmo ze sklepu Apple’s iTunes. Niezależnie od fizycznej lokalizacji klienta, DGF Track łączy się z bazą danych śledzenia przesyłek DHL Global Forwarding, podając wszystkie istotne szczegóły wysyłki, włączając w to numery lotów lub numery kontenera oraz aktualny status przesyłki. Aplikacja umożliwia również użytkownikom zapisać kryteria wyszukiwania do szybkiego i łatwego monitorowania w późniejszym czasie. Dodatkowo, lokalizacyjne właściwości wyszukiwarki pozwalają wyświetlić najbliższe lotnicze i morskie biura firmy w oparciu o aktualną lokalizację użytkownika. A nazwa kraju może być wpisana do stworzenia przeglądu wszystkich biur DGF i kontaktów w danym kraju.

Nowe rozwiązania technologiczne rewolucjonizują proces zarządzania transportem. Chociażby aplikacja DGF Track jest przykładem nowatorskiego podejścia do procesu zarządzania przesyłkami. Gwarantuje prosty i wygodny dostęp do informacji, o tym, gdzie aktualnie znajduje się przesyłka w czasie procesu transportowego oraz podstawowych danych nt. takich jak waga, objętość, liczba sztuk, port nadania i port docelowy. Gdy użytkownik zarejestruje się będzie miał także dostęp do bardziej szczegółowych informacji nt. przesyłki jak nazwa nadawcy, odbiorcy czy rodzaj towaru.

Informacje przekazywane w odpowiednim momencie, dają lepszą kontrolę oraz niezawodność zarządzania przesyłkami. Gwarancją przejrzystości i pewności łańcucha dostaw jest użyteczna informacja, którą zapewniają innowacyjne rozwiązania umożliwiające śledzenie aktualnych losów przesyłek. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji klienci mogą otrzymywać informacje dotyczące szczegółów wysyłki za pośrednictwem różnych kanałów. Najprostszym sposobem sprawdzenia statusu przesyłki jest strona internetowa firmy, na której można na bieżąco monitorować stan swojego zlecenia.

Śledzenie przesyłek

Dla bardziej wymagających klientów przygotowano narzędzia online (DHLi), zapewniające wygodę i bezpieczeństwo. Jest to rozwiązanie bezpłatne, nie wymagające żądnych konfiguracji informatycznych, które zapewnia szybki i bezpośredni dostęp do istotnych szczegółów wysyłki. Umożliwia nie tylko na monitorowanie przesyłek drogą morską i lotniczą, ale również na tworzenie raportów i sprawozdań, a także eksportowanie plików do komputera użytkownika.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

RESET2 Sp. z o.o.

RESET2 Sp. z o.o. istnieje od stycznia 2001 roku i kontynuuje działalność prowadzoną od 1992 roku przez RESET Computer Systems s.c. Spółka zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie firmą. Produkty RESET2 to połączenie bogatych możliwości z łatwą i intuicyjną obsługą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK