| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Kierowcy z Norbert Dentressangle Polska będą protestować na stacjach BP

Kierowcy z Norbert Dentressangle Polska będą protestować na stacjach BP

Kierowcy ciężarówek z Norbert Dentressangle Polska chcą poprawy warunków pracy. Ich zdaniem nie ma szans na porozumienie z zarządem. Dlatego chcą zainteresować problemem koncern paliwowy BP, dla którego świadczą usługi.

Protest organizują związkowcy NSZZ „Solidarność”. 23 lutego pomiędzy 12:00 a 15:00 będą rozdawali ulotki klientom wybranych stacji BP we Wrocławiu, Zielonej Górze, Legnicy, Krakowie, Katowicach i Warszawie.

Rozdawanie ulotek przy stacjach benzynowych BP jest elementem walki o poprawę warunków pracy kierowców firmy Norbert Dentressangle Polska.

Dlaczego akurat BP?

Bo kierowcy z ND wożą produkty brytyjskiego koncernu paliwowego a ten w swoim kodeksie postępowania zobowiązuje się wpływać na firmy, z którymi współpracuje, aby szanowały prawa i godność pracowników. Zdaniem NSZZ „Solidarność” brytyjski koncern paliwowy BP powinien zainteresować się tym, jak traktowani są pracujący dla niego polscy kierowcy.

Akcja ulotkowa jest wynikiem desperacji kierowców zatrudnionych w Norbert Dentressangle w Płotach koło Zielonej Góry, którzy od lipca zeszłego roku bezskutecznie walczą o podwyżki i poprawę warunków pracy.

„Zdarza się, że trzeba jeździć poza granicami Polski trzy tygodnie. Dieta i wynagrodzenie, które ND nam płaci są dużo niższe niż kierowców francuskich czy belgijskich, a przecież ceny w sklepach za granicą są dla wszystkich takie same.” – mówi jeden z kierowców

Protest kierowców

Próby zachęcenia Zarządu ND do konstruktywnej rozmowy podejmowane od ponad 6 miesięcy nie przyniosły skutku. W styczniu ponad 300 kierowców wzięło udział w kilkunastodniowym legalnym strajku. W odwecie ND zaczął zwalniać uczestników strajku.

„31 styczniu b.r. skierowaliśmy do BP petycję z prośbą o wsparcie. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi” – tłumaczy Maciej Jankowski z NSZZ „Solidarność”.

Kierowcy z Płot mają poparcie swoich kolegów zrzeszonych w Europejskiej Federacji Pracowników Transportu (ETF) reprezentującej ponad 2,5 miliona kierowców z 41 krajów europejskich. Przewodniczący ETF zadeklarował gotowość podjęcia działań wspierających polskich kierowców ND.

Norbert Dentressangle to francuska firma logistyczna zajmująca się transportem i jego organizacją. Posiada 162 lokalizacje w 11 krajach. Zatrudnia ponad 26 tys. pracowników.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Doradztwa Podatkowego Marcin Pietrusiński

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK