| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > ROHLIG SUUS Logistics rozwija fracht air&sea

ROHLIG SUUS Logistics rozwija fracht air&sea

Operator logistyczny ROHLIG SUUS Logistics stawia na rozwój frachtu morskiego, lotniczego i intermodalnego. Firma będzie inwestowała w infrastrukturę, zmieni struktury sprzedażowe i zacieśni współpracę z globalną grupą ROHLIG & CO.

Przez ostatnie lata Rohlig Suus Logistics skupiał się na rozwoju krajowego i międzynarodowego transportu drogowego. Teraz firma postanowiła zainwestować w lotniczy i morski obszar swojej działalności. 

Za rozwój strategiczny produktu air&sea odpowiada Andrzej Kozłowski, członek zarządu ROHLIG SUUS Logistics.

Rohlig Suus Logistics: Chcemy dwukrotnie zwiększyć udziały w rynku

- Nasze plany strategiczne obejmują najbliższe 2-3 lata. W ciągu tego czasu chcemy dwukrotnie zwiększyć udziały w rynku.

Aby to zrealizować, przeprowadziliśmy szereg zmian w organizacji i zarządzaniu produktami, a nasza współpraca z grupą ROHLIG & CO oraz biurami partnerskimi na całym świecie nabrała nowej dynamiki. Idziemy krok w krok z niemieckim partnerem, który w swojej strategii rozwoju biznesu zakłada dwukrotne zwiększenie zysku brutto do roku 2018 – powiedział Tadeusz Chmielewski, Prezes ROHLIG SUUS Logistics.

Nowe osoby w zespole Rohlig Suus

Prace nad rozwojem frachtu morsko-lotniczego trwają od początku 2011 roku. W styczniu do firmy dołączył Andrzej Kozłowski, który jako członek zarządu jest odpowiedzialny za dalszy rozwój tych produktów, a także ekspansję geograficzną na rynki Rosji i Ukrainy. Przez 7 lat był dyrektorem zarządzającym w liczącej się spółce TSL na Ukrainie.

Połączenia między lotniskami i portami

W co będzie inwestował Rohlig Suus Logistics? Firma chce stworzyć bezpośrednie połączenia między kluczowymi lotniskami i portami morskimi w Polsce. Chodzi o to, żeby połączyć siecią główne regiony: centralno-wschodni, północno-zachodni i południowy. W każdym będzie pracował regionalny menadżer ds. rozwoju produktu.

Co się zmieni? Już nie będzie zcentralizowanego modelu customer service. Obsługa klientów ma się odbywać na poziomie regionalnym.

Rohlig Suus przeprowadził wewnętrzny audyt funkcjonowania obszaru air&sea. Po przeanalizowaniu wniosków przeorganizowano struktury operacyjne i sprzedażowe.
Firma będzie prowadziła zcentralizowaną politykę frachtową opartą na współpracy z preferowanymi armatorami i liniami lotniczymi, z którymi ma zamiar realizować większość zleceń. 

źródło: Rohlig Suus

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Siwek

Specjalista Home broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK