| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Nowe przepisy: Kara więzienia za zanieczyszczanie morza przez statki

Nowe przepisy: Kara więzienia za zanieczyszczanie morza przez statki

Prezydent podpisał nowelę ustawy o zapobieganiu zanieczyszczaniu morza przez statki. Teraz zanieczyszczanie będzie przestępstwem przeciwko środowisku, podlegającym sankcjom karnym - od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Za umyślne usuwanie substancji zanieczyszczających ze statku, np. za zrzut do morza oleju lub innych szkodliwych substancji ciekłych, będzie groziło pozbawienie wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

Natomiast za takie nieumyślne działania będzie groziła grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat.

Zgodnie z nowymi przepisami, karę będzie można nałożyć na armatora statku, załadowcę, kapitana lub członka załogi, a także inne osoby, które spowodowały zanieczyszczenie wód morskich.

Zmiany ujęte w nowelizacji wynikają z unijnych dyrektyw. Według rządu, który przygotował projekt, sankcje karne będą skuteczniejsze niż administracyjne lub odpowiedzialność cywilna za szkody wyrządzone środowisku i powinny sprawić, że przepisy ochrony środowiska będą lepiej przestrzegane.

(PAP)

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Robert Zych

Robert Zych — absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zasad sprzedaży uczył się w firmie Warszawa Coca Cola Bottlers. Od 1997 roku razem ze swoimi mentorami i nauczycielami Jerzym Gutem i Wojciechem Hamanem prowadzi firmę szkoleniową Kontrakt OSH. Jest autorem i współautorem książek Szef w roli coacha, Gen sprzedawcy, Lider sprzedaży, Szef w relacji z zespołem. Od ponad 20 lat pracuje jako trener sprzedaży. Szkolił w Polsce firmy z listy 100 największych. Specjalizuje się w szkoleniach w zakresie sprzedaży skierowanych do dla handlowców i szefów zespołów, pomaga sprzedawcom w aktywnym pozyskiwaniu klientów poprzez coaching i naukę w miejscu pracy. Odpowiada także za sprzedaż w swojej firmie szkoleniowej i codziennie zdobywa nowe, praktyczne doświadczenia.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK