| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Wincanton w projekcie "Bezpieczne parkingi w Polsce"

Wincanton w projekcie "Bezpieczne parkingi w Polsce"

Wincanton, europejski dostawca zaawansowanych usług w zakresie łańcucha dostaw, bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Parkingi w Polsce” realizowanej na rzecz poprawy jakości bezpieczeństwa logistycznego na parkingach przeznaczonych dla aut ciężarowych.

W maju operator logistyczny oficjalnie potwierdził swoje uczestnictwo w projekcie, zainicjowanym przez firmę SASMA Europe.

Celem akcji „Bezpieczne Parkingi w Polsce” jest wskazanie branży transportowej listy bezpiecznych parkingów. Następnie dane dotyczące lokalizacji parkingów zostaną umieszczone na mapie za pomocą współrzędnych GPS. Interaktywny system, który zostanie stworzony wyniku akcji będzie wskazywał kierowcom bezpieczne miejsca do parkowania na każdym szlaku komunikacyjnym w Polsce.

Polska jest krajem tranzytowym, przez który przebiegają kluczowe europejskie szlaki komunikacyjne. Transport odgrywa w naszym kraju bardzo dużą rolę. Każdego roku operacje logistyczne przeprowadzone na terenie Polski generują dla gospodarki ok. 10% PKB. Dodatkowo, 70% wszystkich ładunków przewożonych przez terytorium Unii Europejskiej, transportowanych jest drogą lądową. Niestety w czasie transportu towarów przez kraje europejskie czasami dochodzi do przykrych wydarzeń. Jak pokazują statystyki, 1/3 incydentów ma miejsce na parkingach w czasie postoju. Co jest szczególnie niepokojące, gdyż dłuższe postoje są niezbędnym elementem codziennej pracy każdego kierowcy.

– Bezpieczeństwo kierowców oraz ładunku, który przewożą, stanowią kluczowy aspekt funkcjonowania firm w branży TSL. W Wincanton funkcjonują procedury, które stoją na straży bezpieczeństwa realizacji transportów. Zdajemy sobie sprawę z dynamicznie zmieniających się realiów i doceniamy ideę gromadzenia i wymiany informacji. Dlatego wspieramy inicjatywę „Bezpieczne Parkingi w Polsce”. Wierzymy, że ta współpraca zaowocuje podniesieniem poziomu bezpieczeństwa wśród kierowców aut ciężarowych, którzy ze swoimi transportami jeżdżą po Polsce, bądź na szlaku swojej podróży napotykają nasz kraj. - mówi Jarek Król, Dyrektor Zarządzający CEE, Wincanton.

Akcja „Bezpieczne Parkingi w Polsce” odbywa się na wszystkich polskich parkingach, które zlokalizowane są w okolicach dróg krajowych, ekspresowych oraz przy autostradach. Organizatorzy akcji przeprowadzą audyty miejsc parkingowych podczas których zostaną sprawdzone takie elementy jak: monitoring CCTV, ogrodzenie parkingu, jakość oświetlenia, całodobowa obsługa parkingów oraz wiele innych.

Wincanton to wiodący w Europie twórca i dostawca zaawansowanych usług z zakresu łańcucha dostaw. Firma zatrudnia w Europie 28 000 osób. Roczne przychody wynoszą ponad 2,18 mld funtów/2,47 mld euro. Firma oferuje szeroki zakres usług, dzięki którym Klienci mogą zoptymalizować swoje operacje logistyczne na poziomie lokalnym, krajowym i regionalnym.

Wincanton koncentruje się na osiągnięciu doskonałości operacyjnej. Stale dąży do przywództwa w zakresie oferowania najwyższej wartości i doskonałych produktów dzięki dokładnemu zrozumieniu potrzeb nabywców. W rezultacie firma oferuje rozwiązania, które pozwalają Klientom skoncentrować się na podstawowej działalności. Potrzeby Klientów w zakresie magazynowania są zaspokajane za pomocą rozwiązań dedykowanych, współużytkowanych oraz sieci magazynów, zaś w ramach usług transportowych, firma wykorzystuje transport drogowy, kolejowy, morski lub intermodalny.

Wśród Klientów firmy znajduje się wiele wiodących firm na świecie. Wincanton posiada doświadczenie w zakresie obsługi wielu branż, w tym motoryzacyjnej, chemicznej, dóbr konsumpcyjnych, budowlanej, obronnej, spożywczej, zaawansowanych technologii, przemysłu, energetyki, branży naftowej oraz handlu detalicznego.

źródło: WincantonNarzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

POLAUDIT Sp. z o. o.

Podatki, rachunkowość, audyt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK